Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

piątek, 05 października 2012

Matryca konsumencka Paytrade, czyli... piramida z polis. Ubezpieczyciel oburzony

Bardzo dziwny program motywacyjny albo piramida finansowa - takie skojarzenie nasunęło mi się, gdy zobaczyłem internetową stronę systemu prowadzonego przez spółkę Pay Trade sp. z o.o., który reklamuje się mało wyszukanym hasłem "always & everyone". "Zarabianie pieniędzy z Paytrade to najbardziej skuteczny sposób na osiągnięcie szczytu sukcesu. Naprawdę! Wystarczy zapytać 400 osób, które są z nami od początku, a to dopiero start!" - krzyczy strona Paytrade.eu. Można tam też poczytać o tym, że wśród wielu systemów marketingowych tylko niektóre dały ludziom zarobić i że ten akurat jest wyjątkiem, bo został stworzony "przez szwajcarskich matematyków, a dzięki doświadczeniu liderów działających w marketingu sieciowym powstał biznes, w którym zarabia zawsze i każdy". No to już wiemy, że chodzi o jakiś dziwaczny system marketingowy, w którym żeby zarobić trzeba wciągnąć innych.  Dlaczego o nim piszę? Ano dlatego, że dotyczy branży finansowej.

Paytrade

Po szczegóły udałem się do zakładki "Jak to działa". "Poprzez stronę internetową wykupujesz program regularnego inwestowania w TU Compensa i dzięki temu rezerwujesz sobie miejsce w systemie Paytrade. Firma, zamiast płacić agentom za pozyskanie nowych klientów, dzieli się uzyskaną prowizją z osobami znajdującymi się w matrycy konsumenckiej, które świadczą usługę marketingową dla firmy". O matrycy konsumenckiej i jej wpływie na nasze życie pisałem już przy okazji recenzowania systemu zakupowego Lyoness. Wciąż trwają spory o tym na ile jest to wspólnota zakupowa, a na ile program mający cechy piramidy finansowej. Cóż, w Paytrade też mamy matrycę. A więc - im większej liczbie osób polecę polisy oraz im aktywniej te osoby będą polecały je swoim znajomym, tym więcej pieniędzy zarobię

"Będąc inwestorem pasywnym nie masz wpływu na to kiedy i ile zarobisz, ale masz gwarancję, że prędzej czy później matryca konsumencka się wypełni i będziesz zarabiał nawet kilkadziesiąt procent na miesiąc!". Nie piszą niestety od czego te procenty są liczone, ale ważne, że jest ich dużo ;-). "Drugą opcją jest inwestor aktywny, który dzieląc się informacją o systemie Paytrade zaczyna zarabiać bardzo dobre pieniądze, co więcej, nigdy nie zarobi mniej niż zeszłym miesiącu!" - czytam na stronie Paytrade. Niniejszym ogłaszam, że właśnie podzieliłem się wiadomością o systemie Paytrade z bardzo dużą liczbą czytelników tego blogu i oczekuję sowitego wynagrodzenia. Numer konta podam na priva. Moje zgłoszenie do wypłaty wygląda tak ;-)

Paytrade

Wiecie co mnie najbardziej zdziwiło? Nie, nie to, że jakiś dystrybutor wymyślił sobie, iż będzie budował wokół siebie system poleceń i w ten sposób zarabiał na prowizjach. To się zdarza. Zainteresowało mnie to, że ów delikwent bez żenady napisał na stronie internetowej, że w programie chodzi o naganianie ludzi do polis ubezpieczeniowych i to... polis konkretnej firmy - Compensy. Co gorsza polis zawierających program systematycznego inwestowania, a więc wiążących klienta na lata, zaś sprzedawcom dających ogromne prowizje (zwykle obejmujące całą składką klienta, wpłaconą w pierwszym roku trwania umowy). Zgłosiłem się więc do Compensy z pytaniem czy wie, co wyprawia jej dystrybutor, z którym firma musi zapewne mieć podpisaną jakąś umowę o współpracy. Bo chyba tylko na tej podstawie Paytrade mógłby otrzymywać wynagrodzenie za liczbę sprzedanych polis. I potem zapewne dzielić się tymi prowizjami z osobami, które uplotły wokół Paytrade sieć kontaktów. No, gdyby rzeczywiście Compensa wyraziła zgodę na taki system sprzedaży polis, to byłby to zaiste nowatorski program rozbudzania zainteresowania klientów ubezpieczeniami. :-)

Odpowiedź z Compensy otrzymałem następującą: "Compensa TU na Życie Vienna Insurance Group nigdy nie współpracowała i nie współpracuje z firmą posługującą się marką Paytrade. W połowie sierpnia br. firma przedstawiła nam propozycję współpracy w zakresie dystrybucji ubezpieczeń Compensy. W związku z naszymi wątpliwościami dotyczącymi sposobu funkcjonowania opisanego modelu dystrybucji uznaliśmy, że podjęcie jakiejkolwiek formy współpracy z ww. firmą nie będzie możliwe. Chciałbym zatem podkreślić, że informacje dotyczące współpracy z Compensą rozpowszechniane m.in. na stronie internetowej www.paytrade.eu są nieprawdziwe. W trosce o reputację naszej firmy dwukrotnie wystosowaliśmy wezwanie do natychmiastowego zaprzestania rozpowszechniania nieprawdziwych informacji dotyczących współpracy z naszym Towarzystwem wraz z żądaniem publikacji stosownego oświadczenia. Z naszych informacji wynika, że wezwanie zostało skutecznie doręczone dopiero w tym tygodniu" - napisał mi Tomasz Borowski, rzecznik Compensy.

Spojrzałem na stronę Paytrade następnego dnia  - wciąż piszą o Compensie. Zerknąłem za dwa dni - Compensa wciąż wisi. Dopiero trzeciego dnia operatorzy Paytrade wykonali szybki ruch i pozbyli się nazwy ubezpieczyciela ze swojej strony internetowej. Teraz zachęcają tylko do zakupu "planów systematycznego oszczędzania". Cóż, sprzedawać każdy może, ale oferowanie w takim systemie polis inwestycyjnych, które niekoniecznie dla każdego są najlepszym sposobem inwestowania, a poza tym łączą się z długoterminowym zobowiązaniem do opłacania składek, to pomysł szalony i szkodliwy. Dobrze, że Compensa się nań nie skusiła. Bardzo jestem ciekaw czy i ewentualnie które firmy ubezpieczeniowe się połakomiły na współpracę z tym dziwacznym i - jak dla mnie - wyjątkowo mało wiarygodnym systemem sprzedażowym. Choć przecież "wymyślonym przez szwajcarskich naukowców".

Samcik.blox

SUBIEKTYWNIE O PARABANKACH. Blog "Subiektywnie o finansach" od dawna przygląda się tematyce parabanków. Już we wrześniu 2009 r. w blogu pisałem o firmie Finroyal, działającej podobnie do Amber Gold. W styczniu 2010 r. w blogu pojawił się pierwszy tekst o Amber Gold i produktach lokatopodobnych. I o tym, że ktoś mąci spokój prokuratorom. W kwietniu 2010 r. wołałem, że pośrednikiem finansowym nie może dowodzić człowiek z wyrokiem. Do tematu wróciłem w styczniu 2012 r., kiedy Amber Gold otworzył placówkę pod nosem Komisji Nadzoru Bankowego i Narodowego Banku Polskiego. W marcu alarmowałem, że ludziom wydaje się, iż prywatne pożyczki, zdaniem połowy ciułaczy, są równie bezpieczne co depozyty w bankach. W kwietniu ujawniłem działalność firmy Mizar Profit, która płaciła 16% w skali roku i... ostrzegała przed bankami. Opisywałem też jak pryska czar Finroyala. Na początku lipca opisywałem medialny kontratak Amber Gold. I oskarżenia firmy pod adresem KNF. W połowie lipca zająłem się dziwnymi umowami, które Amber Gold spisuje ze swoimi klientami, a z których wynika, że lokata w złoto nie ma nic wspólnego z zarabianiem na złocie. Później zastanawiałem się czy przypadkiem władze nie postanowiły skasować Amber Gold stosując metody zbyt kozackie oraz o cwaniakowaniu prezesa Amber Gold. Pisałem też co musi się stać, żeby prezes Amber Gold zarobił 44 mln zł. Zajawiłem również moje pomysły na to, by tacy goście, jak Marcin Plichta musieli ostrzegać w reklamach, że nie mają nic wspólnego z bankami. Nie mogłem też powstrzymać się przed uwagą, że tacy dżentelmeni to często recydywiści. Raz im nie wyszło, ale się nie przejęli. A mimo to zajmuje się nimi Komitet Stabilności Finansowej, Była w blogu spowiedź lichwiarza (czy udzielicie mu rozgrzeszenia?), były też wiadomości dotyczące kolejnych parabanków, które reklamują się w internecie.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
piątek, 05 października 2012 00:19

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • bopin napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/05 09:29:24:

  A to kolejn ciekawa poiramida nadużywająca ponadto firmy Lotto: www.lotto-group.pl/

 • lidka3663 napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/06 15:47:49:

  To może i to: lotplay.pl/

 • wrobiony11 napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/07 13:11:26:

  dokładnie tak samo działają wszystkie MLM'y w ubezpieczeniach, klientów na polisy nagania się pod pretekstem zatrudnienia i wprowadza w błąd co do tego co faktycznie się sprzedaje/kupuje, kto się spotkał z ovb allfinaz, provida, novision, efekt itd... doskonale wie w jaki sposób tam oszukuje się ludzi. A w przypadku paytrade po prostu o tym napisali wprost na stronie internetowej. a Compensa niech lepiej nie udaje, że obchodzi ją w jaki sposób sprzedaje się polisy, bo ją to nie obchodzi, liczy się tylko wielkość sprzedaży. OVB sprzedaje superfundusz compensy dokładnie w taki sam sposób jak opisany paytrade, a compensa o tym wie doskonale. Mnóstwo oszukanych ludzi złasiło się do nich po zwrot zrabowanych pieniędzy. Oczywiście nie oddali.

 • a_usher napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/08 10:54:28:

  Skoro się dało coś ustalić z Compensą, to teraz proszę o kontakt z Avivą i ostateczne wyjaśnienie sprawy ich akwizytorów spamujących od dawna ten blog.

 • lukirat napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/08 15:45:31:

  Ciekawy wpis jak zawsze!!!! Prośba o zajęcie się Banners Broker. Czyżby nowa piramida finansowa?

 • sawuss napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/12 10:47:04:

  Korporacje finansowe zabijają innowacyjne biznesy!!
  Coraz więcej dowiadujemy się o dziłaniach niezgodnych z prawem w stosunku do nowo powstałych pośredników finanoswych. W ten sposób potężne korporację wykorzystując swój kapitał, prestiż i renome przejmują pomysły na dystrybucję produktów finansowych.
  W ostatnim czasie ofiarą stała się firma PayTrade z Warszawy. Niestety w tym przypadku trafiła kosa na kamień. Okazało się, że za firmą PayTrade stoi potężna kancelaria prawna. Dzięki temu w najbliższym czasie w internecie zostaną zamieszczone nagrania demaskujące kłamstwa i oszczerstwa zarzucane firmie PayTrade.
  Już dziś UOIKK skontrolował 13 zakładów ubezpieczeniowych. AXA Życie, CARDIF Polska, Aviva, COMPENSA, EUROPA, HDI-Gerling Życie, PZU Życie, ING, NORDEA Polska, WARTA, LINK4 Life, Sopockie TU na Życie ERGO HESTIA, PROAMERICA Życie TU i Reasekuracji.
  Wszystkie stosują w umowach działania niezgodne z prawem.
  Ważny link!!
  finanse.wp.pl/kat,9231,title,UOKiK-posypia-sie-kary-za-polisy-na-zycie,wid,11875716,wiadomosc.html?ticaid=1f532
  - Ubezpieczyciele nierzadko w bardzo zuchwały sposób naruszają prawa konsumentów. Narażają ich na straty, prowadzą do tego, że konsument mimo iż opłaca składkę, odszkodowania nie dostaje wcale albo otrzymuje je w dużo niższej wysokości niż mógłby - powiedziała prezes UOKiK Małgorzata Krasnodębska-Tomkiel.

 • brokerinwestycyjny napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/18 11:30:30:

  PayTrade kontra Nordea!!
  W ostatnim czasie w internecie huczy o sporze na lini PayTrade- Nordea.
  Posiadmy już wiarygodne informację o tym co zaszło w tej sprawie.
  Całe zamieszanie zaczęło się w chwili, gdy Nordea Bank na swojej stronie opublikowała ( bez porozumienia z firmą PayTrade Polska Z.O.O. w organizacji )
  Komunikat ostrzegający klientów przed działalnościa z firmą PayTrade.
  Dziś już wiemy, że zarząd firmy PayTrade skierował sprawę na drogę sądową.
  PayTrade postanowiło dystrybuuować produkt Nordea, w tym celu odbyło się spotkanie na szczeblu dyrekcja PayTrade, a Dyrektorem Sprzedaży Pan Bogdan M.
  Ów Dyrektor skierował dyrekcje PayTrade do firmy EuroPartner ( w której 49% udziałów posiada Nordea Polska), tłumacząc, że tylko od nich ten produkt można nabyć.
  Zarząd PayTrade podpisał umowę na pośrednictwo finansowe produkt Nordea Efekt z firmą EuroPartner, czyli pośrednio zawarł umowę z firmą Nordea, co jest zgodne z prawem i wiele firmy w ten sposób funkcjonuje.
  W ciągu kilku dni firma PayTrade zrobiła obrót na pokaźną kwotę.
  Dyrektor Sprzedaży Nordea skontaktował się z PayTrade w celu gratulacji obrotu.
  Po kilku dniach na stronie głównej Nordea zawiesiła komunikat o ostrzeżeniu w sprawie nawiązywania współpracy z firmą PayTrade.
  Po tym komunikacie zarząd PayTrade dowiedział się od swoich klientów. Mecanas, który reprezentuje PayTrade wysłał pismo do Nordea z żądaniem wyjaśnień i przeprosin. W tym czasie firma Europartner była tak samo zaskoczona jak PayTrade.
  W następnych dniach firma Nordea zastosowała brudne i niedoposzczalne chwyty mające na celu zdyskryminować fimę PayTrade i pozbawić ją wiarygodności.
  Na infolini PayTrade, telemartketerzy informowali klientów PayTrade, że pieniądze nie trafiły do nich na konta, a wnioski na które wpłacali były sfałszowane, co spowodowało, że klienci wraz z firmą PayTrade postanowili wycofać własne inwestycje.
  Na pismo mecenasa PayTrade wszsytkie środki klientów powróciły na ich własne rachunki. Dziwnym trafem przelew doszedł z kont Banku Nordea tytułem: zwrot składki ubezpieczeniowej 
  Już nie bawem w internecie zostaną opublikowane nagranie z rozmów infolinii Nordea, jak także potwierdzenia przelewów klientów PayTrade.
  Z tego wynika jasno, że Nordea skłamała w sprawie kont i zarzuciła PayTrade kłamliwe oskarżenia, co będzie miało swoje prawne konsekwencje.

  Podsumowując, cała sytuacja pokazała jak wielkie finansowe korporacje wykorzystując swoją potęgę, prestiż, kapitał potrafią przejmować początkujące innowacyjny biznesy.
  Jak mowią prawnicy w ponad 95% przypadkach nowe firmy nie podejmują walki tylko ustępują ,ponieważ często nie mając środków finansowych na długą potyczkę sądową.
  W całej tej sytuacji Nordea popełniła jeden błąd. Nie spodziewała się, że za firmą PayTrade stoi jedna z większych kancelarii prawnych w kraju, którą z chęcia spotka się z firmą Nordea na sali sądowej.
  Na tą chwilą firma PayTrade posiada umowę na dystrybuję produktów finansowych z inną instytucją. Skan umowy pojawi się na stronie PayTrade.
  Na bieżąco informajcę będą się dla Państwa pojawiać w internecie o sytuacji z Nordea, natomiast firma PayTrade w dalszym ciągu prowadzi działalność i zaprasza Państwa do biznesu.
  A ja w swoim imieniu zapraszam Państwa na Webinar biznesowy, który odbywa się od poniedziłąku do piątku o 20 na stronie www.paytrade.eu 

 • katarzynagolinska napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/19 14:07:35:

  Szanowni Państwo,
  W imieniu Nordea Polska Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie S.A. (dalej Towarzystwo) informuję, że w związku z faktem, że firma PayTrade Sp. z o.o. posługiwała się nazwą Towarzystwa, bez jego zgody oraz oferowała produkty Towarzystwa w sposób przez Towarzystwo nieakceptowany, Towarzystwo podejmuje odpowiednie kroki w celu usunięcia naruszeń, włącznie z zawiadomieniem prokuratury oraz Komisji Nadzoru Finansowego. Do czasu rozstrzygnięcia powyższych postępowań Towarzystwo powstrzyma się od dalszych komentarzy.
  Jednocześnie informuję, iż z wyżej wymienionych powodów, oraz ze względu na błędy formalne we wszystkich dotychczas otrzymanych wnioskach, Towarzystwo odmówiło przyjęcia do ubezpieczenia osób pozyskiwanych za pośrednictwem systemu PayTrade oraz zwróciło kwoty zapłacone tytułem składek.
  W razie jakichkolwiek pytań lub wątpliwości uprzejmie proszę o kontakt pod adresem naszego biura prasowego dostępnym na stronie internetowej Towarzystwa.

  Katarzyna Golińska
  Rzecznik Prasowy
  Nordea Polska Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie S.A.

 • brokerinwestycyjny napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/19 17:39:34:

  Cieszę się, że Pani Rzecznik zabrała swój głos.
  Firma PayTrade posiada umowę z firmą Europartner. ( w której Nordea posiada 49% udziałów). Czyli PayTrade zawarło z Nordea umowę pośrednią, co jest normalne na rynku. A stało się tak, ponieważ Dyrektor Sprzedaży Nordea p.Bogdan M powiedział, że produkt Nordea Efekt jest do dostępny tylko w ten sposób.
  KNF oraz prokuratura została zawiadomiona przez kancelarię prawną, której właścicielem jest 100% udziałowiec firmy PayTrade.
  Cieszę się, że Nordea przyznaje się do tego, że kłamała klientów mówiąc na infolinii, że konta na które klienci wpłacili nie należą do nich. Pani Rzecznik pisze, że pieniądze zostały zwrócone nagrania z infolinii za chwilkę pojawią się w sieci.
  Firma PayTrade skierowała całą sytuacje na drogę sądową.
  System PayTrade rozwija się coraz lepiej, a od listopada ruszają Czechy oraz Słowacja. Jeszcze raz podkreślam, że firma PayTrade ma wszystkie wymagane dokumenty, pozwalające jej dystrybuować produkty finansowe.

 • brokerinwestycyjny napisał(a) komentarz datowany na 2012/10/19 17:40:20:

  Witam.
  Dziś dostałem informację, że w fimie Nordea nie dzieje się dobrze. Jej główne produkty tj. Nordea Efekt oraz Nordea Strateg zostają wycofywany z rynku. To pewnie przez całe to zamieszanie z PayTrade.
  Chodzą plotki, że Nordea ma potężne problemy z utrzymaniem się na rynku polskim, faktem jest, że masowo zamyka oddziały.
  Szkoda, że postępuje niewłaściwie z pośrednikami, którzy już rozglądają się za produktami innych firm.

 • inwestycjewinnowacje napisał(a) komentarz datowany na 2013/04/20 14:20:51:

  Możemy mieć różne zdania na pewne zagadnienia.Piramida czy nie,spójrzmy na struktury,każdej Firmy,organizacji nawet państwowych,czy Banki.Wszystko w życiu jest piramidą.I tak naprawdę to w tych tradycyjnych formach,które rozumiemy jako praca albo biznes tradycyjny,zarabiają naprawdę tylko Ci na Górze,a reszta mrówek pracuje na resztę,ludziom się wpaja,że to jest dobre,że to jest super,a tak naprawdę to systemy typu MLM oczywiście,te w których mamy produkt lub usługę,które są częścią całego rozwiązania,gdzie korzystając z tych rzeczy mamy możliwość zarabiać polecając te rozwiązania.Jeżeli reklamowanie i zarabianie na reklamie jest karalne to musimy zlikwidować wszystkie firmy reklamowe i usunąć wszystkie reklamy z Telewizji i Radia,a także innych form przedstawiania ofert przez wszystkie działające firmy,czy organizacje.Zastanawialiście się kiedyś,że kupując dany produkt w sklepie to Wy jako odbiorca finalny płacicie za wszystko na co się składa cena produktu.To wy jako ostatnie ogniwo płacicie 100% i tak naprawdę tylko jednostki zarabiają w całym tym łańcuszku,który nazywacie biznesem tradycyjnym.Prawda jest jedna,nigdy się nie sądzi potęgi w żadnej formie.Użyje porównania nie połączonego tematycznie ale jest tutaj ujęta prawda,której nikt nie podważy.Czy uważacie że gdyby Niemcy wygrali II wojnę światową to czy ktoś by im zarzucił,że zamordowali tyle ludzi,że dopuścili się takich okrucieństw.Jestem Pewien,że nie.Macie przykład Rosji, która do niczego się nie przyznaje i nigdy tego nie zrobi.Wróćmy jednak do tematu.Jestem pewien,że MLM'y czy inne tego typu układy będą coraz częstszą metodą na zarabianie pieniędzy,czy chcemy tego czy nie to staje się to rzeczywistością i będzie to czymś normalnym, dlaczego tak uważam,bo powstają już kierunki studiów skierowane w tą stronę.Jestem w pełni przekonany i pewien tego co napisałem,ponieważ widzę i obserwuję ludzi pracujących w wielu branżach,głównie dotyczy to przedstawicieli handlowych,gdzie firmy wręcz redukują etaty,aby je zastąpić osobami,które posiadają własną działalność,bo jak wiadomo największym kosztem każdej firmy jest pracownik,podpisują umowę z firmą,każda faktura wystawiona przez firmę jest kosztem,zleceniodawca nie musi się martwić zus'em i innymi instytucjami,które się interesują firmami zatrudniającymi pracowników.Dlatego jestem przekonany, że praca czy biznes XXI wieku to Samozatrudniony.Zawsze jesteśmy częścią jakiegoś ogniwa czy tego chcemy czy nie.Chociaż wiem że wiele osób żałuje że się nam ustrój zmienił i nie ma praktycznie takich posad, które były ogólnodostępne w czasach socjalizmu, gdzie obowiązywała zasada "Czy się stoi czy się leży wszystkim się należy".Dziś czy się nam podoba, czy nie, to z czym dzisiaj mamy do czynienia wywołane jest przez zmieniające się trendy na całym świecie,przez ostatnie lata szalejąca Globalizacja, Redukcja etatów wywołana tym nieprzyjaznym dla świata ludzi efektem, stało się to przyczyną rozprzestrzeniającego się bezrobocia.Zanim zaczniecie obwiniać osoby,które działają i pracują dla wielu firm,których systemy opierają się na Sprzedaży Bezpośredniej czy MLM,zastanówcie się dlaczego taką formę wybrali,często ich życie zmusiło,sytuacja,która ich otacza,zmieniające się czasy i okoliczności,jednak uważam że zasługują na szacunek,bo chcą coś zmienić w swoim życiu i korzystają z takich rozwiązań,które dają im szanse zmienić ich życie.Powiecie zapewne, że są ludzie, którym się nie udało,powiem takie sytuacje też mają miejsce,a czy ludzie nie tracą tzw pewnych posad państwowych,a także etatów w firmach prywatnych.Dlaczego tak się stało bo przeważnie dostają gotowy Plan Działania, a próbowali zbudować koło od Nowa.Często wiemy co mamy zrobić,a nie robimy tego i mamy żale do innych tylko nie siebie. Zastanówcie się czy nie jest to lepsze rozwiązanie niż chodzenie i narzekanie, że życie im dopiekło, że wszystko jest nie tak, że politycy zawinili.Jestem pewien,że prawidłowa forma MLM daje dużo większe możliwości zarabiania pieniędzy,a także samorozwoju osobistego osobistego.Jeżeli Nauka jest karalna to jesteśmy winni.

 • bill777 napisał(a) komentarz datowany na 2013/05/12 18:34:25:

  Witam,
  Panie Macieju prosiłbym o powtórne zainteresowanie się sprawą Paytrade.
  Otóż ostatnio, przez przypadek, trafiłem na "szkolenie" tej firmy.
  Oczywiście 4 gwiazdkowy hotel w centrum miasta wojewódzkiego, pięknie ubrani panowie, klikanaście osób - głównie przedsiębiorcy, ale małego kalibru.
  Po lekturze poprzednich wpisów i komentarzy domniemuję że firma zmieniła orientację, tzn. namawia na inwestowanie w złoto.
  Podobno mają umowy z Mennicą Śląską, Mennicą Wrocławską i gwarancje NBP !!!
  Dla swoich klubowiczów gwarantują zakup złota z kilkunasto czy klikudziesięcio procentowymi rabatami. Sam już nie wiem jak to jest bo panowie sami mieszali się w tej kwestii.
  Żeby wejść do klubu i okazyjnie kupować złoto trzeba wpłacić 1.600 Euro wpisowego, które ma być zwracane przy zakupach złota jako 10% z każdej kupowanej w przyszłości ilości.
  Do końca "szkolenia" nie dotrwałem, nie starczyło mi cierpliwości i nie jestem w stanie potwierdzić czy na spotkanie przybył tak często w trakcie "szkolenia" zapowiadany prezes mennicy wrocłwaskiej, który miał być na ostatniej godzinie...planowo wszystko miało skończć się o 17.45, ja wyszedłem po 19 i do tej pory prezesa nie było...
  Ogólnie wygląda mi to nie ciekawie, tymbardziej że prowadzący oferowali również sposoby "optymalizacji finansowych" poprzez przeniesienie firm do GB.
  Pozdrawiam, liczę na zainteresowanie.

 • maciek.samcik napisał(a) komentarz datowany na 2013/05/12 18:47:58:

  dzięki, sprawdzę!

 • brokerinwestycyjny napisał(a) komentarz datowany na 2013/05/13 16:35:11:

  Witam!
  Ja również byłam na spotkaniu firmy w Kielcach. Niestety nie podzielam opinii użytkownika bill777. Oczywiście każdy może i powinien mieć swoje zdanie i odczucia. Uważam, że firma ma świetny pomysł na dystrybucję oraz możliwości zarobkowe dla partnerów. Zgadzam się, że jeszcze nie wszystko jest dopięte na ostatni guzik, ale to dopiero początkująca na rynku firma. Życzę im wszystkiego dobrego. W gąszczu firm finansowych wciskających wszystkim dookoła polisy na życie ( Generali, Skandia,Aegon itp ) jest to znakomita alternatywa. Ponieważ tutaj produktem jest nie polisa, tylko fizyczne sztabki złota z Mennicy Śląskiej lub Wrocławskiej.
  Decyzja należy do ludzi, czy kupują sobie jednostki funduszy czy metale szlachetne. Dołączenie do tego szkoleń z zakresu inwestycji jest moim zdaniem świetnym pomysłem, ponieważ w Polsce rynek metali szlachetnych dopiero się rozwija. Za chwilę takich firm jak Pay Trade będzie zdecydowanie więcej. Idea Klubu Biznesowego, w którym otrzymujemy ciekawsze ceny produktów moim zdaniem w obliczu rosnących cen jest interesująca. Najważniejsze jest, to jeśli chodzi o bezpieczeństwo, że firma dystrybucyjna Pay Trade przyprowadza klientów dla Mennic. Klient kupuje złoto już bezpośrednio w Mennicy, więc jak najbardziej jest to dla mnie poprawna konstrukcja.
  Na pewno wiele osób z konkurencji, będzie próbowała atakować nowo rozwijające się firmy, bo z tego co widać, to firma Pay Trade przejęła już wielu liderów branży MLM.

 • elvira50 napisał(a) komentarz datowany na 2013/05/13 16:54:29:

  Byłam na spotkaniu w Łodzi i musze powiedziec ze Paytrade stworzyla naprawde cos na czym warto sie zatrzymac i zobaczyc. Nie wiem skad sie bierze tak wielkie zdziwienie szczegolnie wsrod ludzi marketingu sieciowego. Paytrade jest systemem marketingu sieciowego MLM wiec zarzuty typu: piramida sa poprostu dzicinada i zenada. piramida mozna nazwac kazdy bank, zus czy dowolna firme na swiecie. wszystko na swiecie ma uklad piramidalny ale to juz inna historia. paytrade jest marketingiem sieciowym tylko ze mocno stunnigowanym i tu uklon dla pomyslodawcow. Nikt nie wplaca do paytrade zadnych pieniedzy!!!!. paytrade to posrednik. Jedni sprzedaja soki, suplementy, wycieczeki, ubezpieczenia, polisy a paytrade sprzedaje uslugi mennic czyli zloto, docelowo podobno maja byc uslugi jeszcze innych firm. paytrade zgarnia prowizje za posrednictow i jest to chyba najnormalniejsza rzecz na swiecie. z tego co wiem paytrade dziala nie caly rok takze jest nowa firma i pewnie dlatego budzi kontrowersje. niestety w polsce tak to jest ze mlode biznesy sa tlamszone na samym poczatku. sama wiem bo wprowadzalam pewien projekt do polski.

 • 4trader napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 12:20:33:

  nr 53:

  bip.knf.gov.pl/?l=/Urzad_Komisji/042_Ostrzezenia_publiczne/000_index.html

 • inwestycjewinnowacje napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/02 14:28:18:

  Widzę że ktoś jest niedoinformowany.
  Żeby była jasność czym się zajmuje Firma Paytrade

  Firma Paytrade to Elitarny Klub Biznesowy, który sprzedaje karty klubowe.
  Karty Klubowe dają możliwość skorzystania z pewnych rozwiązań na uprzywilejowanych
  warunkach wynegocjowanych przez Klub. Klub zajmuje się kojarzeniem przedsiębiorców, pomaga rozwiązać wiele problemów, jakie ma w dniu dzisiejszym wiele osób i to nie tylko ze świata Biznesu.

  Dlatego Pełnomocnik Firmy PayTrade złożył pismo do KNF, w którym jest nakaz wycofania tego zapisu, gdyż Klub Paytrade nie dystrybuuje żadnych rozwiązań Finansowych, czyli nie podlega weryfikacji ani ocenie takiego podmiotu jak KNF.

  Jeżeli KNF nie wycofa tego zapisu sprawa jest kierowana do Prokuratury.

  Tak więc jeżeli ktoś nie jest Ignorantem i chce się dowiedzieć jak możemy się zabezpieczyć przed sytuacjami jakie wiszą w powietrzu obserwując sytuację w Europie i na Świecie zapraszam do zapoznania czym się zajmujemy i jak możemy pomóc Wam, zanim Nasze przypuszczenia się spełnią w Polsce.

 • 4trader napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/03 10:33:33:

  prezes Amber Gold mówił tak samo:

  www.wprost.pl/ar/338258/Prezes-Amber-Gold-skarzy-sie-na-KNF/

 • inwestycjewinnowacje napisał(a) komentarz datowany na 2013/08/06 07:59:45:

  Różnica jest zasadnicza Firma PayTrade negocjuje warunki dla Klubowiczów i nie sprzedaje złota. Dlatego Klient zakupuje sam złoto w wybranej przez siebie Mennicy Śląskiej lub Wrocławskiej uzyskując odpowiednie rabaty, tym samym wpłaca pieniądze za nabyte złoto bezpośrednio do wybranej Mennicy i z tego źródła otrzymuje Złoto Fizyczne (nie certyfikat) próby 999,9. Jeżeli szukacie Amber Gold to posprawdzajcie w dostępnych bankach w Polsce gdzie dostaniecie Złoto Fizyczne? Większość Banków oferuje jedynie Certyfikaty, które złotem nie są. Co jest najzabawniejsze Złota Papierowego jest 10 razy więcej niż fizycznego oferowanego w Bankach. Szukacie daleko a blisko macie. Trzeba się trochę dokształcić, bo zobaczymy jaki będzie płacz jak zrobią to samo co na Cyprze jak Wam zabiorą z kont od 30-50% oszczędności. Dziura Budżetowa nie zmniejsza się a pogłębia. Ci którzy nie są ignorantami czym była zaistniała sytuacja, to jest dokładnie Zielone Światło dla innych krajów w Europie że też tak mogą zrobić i będzie płacz :-(

 • kancelariavanhagen napisał(a) komentarz datowany na 2013/09/25 20:23:07:

  Bardzo dobra firma, polecam jako altermatywę dla wielu firm dzialajacych na rynku w ramach struktur MLM. Czy to zaskoczenie, ze po roku zawirować zaczynają przychodzić do PT liderzy innych biznesów? Juz chyba nie.

 • ofconsulting napisał(a) komentarz datowany na 2013/10/26 17:28:29:

  Posiadasz polisę ubezpieczeniowo-inwestycyjną, którą w trakcie trwania umowy przestałeś opłacać przez co utraciłeś 90-100%? Pomogę Ci w odzyskiwaniu jak już by się wydawało "utopionych pieniędzy".
  Okres przedawnienia to 10 lat!!
  Dochodzimy roszczeń m.in. od tych towarzystw:
  Aegon, Skandia, Nordea, Generali, HDI, Compensa.

 • istrue napisał(a) komentarz datowany na 2013/12/12 00:31:08:

  Na tej stronie cała prawda o klubie PayTrade twojakasa.com.pl/paytrade/paytrade-fenomen-polskiego-biznesu/

 • istrue napisał(a) komentarz datowany na 2013/12/12 00:32:49:

  Polecam przeczytac ten wpis na temat klubu PayTrade
  twojakasa.com.pl/paytrade/paytrade-fenomen-polskiego-biznesu/

 • iza.999 napisał(a) komentarz datowany na 2014/02/16 19:32:16:

  Zapoznałam się i jestem zachęcona aby zainwestować w kruszce ponieważ cena złota i srebra w PayTrade jest jedną z najatrakcyjniejszych w Europie. Ja czekam na zwrot podatku z Niemiec i niezwłocznie wykonam ten krok. W PayTrade zarabia się już od pierwszego miesiąca i w porównaniu do innych systemów sprzedaży masz co miesiąc gwarancje zysku- nie mniejszego niż w poprzednim miesiącu. Warto zajrzeć na www.paytrade.eu/en, bo odbywaja sie tam Webinary, co drugi dzień o godz. 20.00

 • lukaszmigdalski napisał(a) komentarz datowany na 2014/02/16 21:55:34:

  Wnioskuje o zmiane tego nagłówka, że jest to matryca z polis..... Jest to o tyle nieprawdziwe, co krzywdzace. Otórz polisy owszem sa, ale troche z drogiej strony, czyli odzyskiwanie pieniedzy poprzez potężne kancelarie z upadlych polis, a nie ich sprzedaż. Dziekuję.

 • istrue napisał(a) komentarz datowany na 2014/02/17 01:25:35:

  Złot to wolnosć bez niego tak naprawdę inne towary są skazane na spadek wartosci spowodowany inflacją. Złoto to jedyna waluta i wieczna, a wszystko inne to kredyt.
  Złoto chroni przed inflacją i daje nam mozliwosci bezpiecznego schowania majątku. Banki nie dają takie bezieczenstwa i tzymanie środków w banku generuję straty, czyli tracimy własne pieniądze przez inflację trzymając je w banku lub w domu.
  Polecam inwestycję w złoto, od którego nie płacimy podatku.
  Mozemy otworzyc bezterminowo depozyt w postaci złota, które albo trzymamy w silnie strzeżonych skarbcach w Szwajcarii ( najbezpieczniejsze miejsce na ziemi ) lub zamawiamy do domu.

  Każda waluta pieniężna zmierza do zera , a więc jak waluta papierowa straci wartość wszedzie będzie mozna płacić złotem.

  Banki trzymają rezerwy w złocie. Rządy kupują zloto dla bezpieczeństwa.

  Możemy transferować złoto mając konto w firmie Auvesta. Firma ta ma jeden z najsilniej zabezpieczonych systemów na świecie. Transferując złoto fizyczne mozemy mieć je w dowolnej wartości elektronicznej, czyli takiej gdzie te wartość zamienimy na sztabki zlota zawsze zostanie nam reszta , za które nie otrzymamy nawet najmniejszej sztabki, ale którą mozemy transferować.
  Jak ktoś woli trzymac pieniadze w bankach to prosze patrzec na inflacje, która powoduje, ze pieniadze tracimy zawsze. Po za tym banki upadają, obecnie ok 12 banków jest na sprzedaż w Polsce. Waluta papierowa traci na wartości, drukowane są kolejne miliardy dolarów.

  W Auvesta mamy taki sam system jak w banku w sensie otwieramy konto, wpłacamy, wypłacamy w gotówce lub fizycznych sztabkach złota. System firmy Auvesta jest bardzo zabezpieczony a zamiast pieniędzy mamy po prostu złoto, które w każdej chwili mozemy przekonwertowac na gotówkę i wypłacić.. Trzymanie pieniędzy w zlocie, bo uwazam to za genialny sposób na bezpieczne oszczedzanie bo mamy bezpiecznie schowany majątek w najbezpieczniejszym miejscu na ziemi a dodatkowo mamy wartość nabywczą pieniądze i zysk długoterminowy ..
  Lokaty bankowe czy polisy inwest. to sa praktycznie straty lub np 2 % zysku rocznie na lokacie. Patrząc na inflację to tracimy pieniądze na lokatach również.

  Jedynym -rozsądnym rozwiązaniem jest inwestycja w złoto fizyczne.
  Na depozyt w złocie można wpłacac od 100 do 300 zł lecz nie trzeba to robić miesięcznie, w zasadzie nie ma żadnego obowiązku, jak w przypadku polis. Tutaj wpłacamy kiedy chcemy,ile chcemy i wypłacamy także kiedy chcemy konwertując złoto na gotówkę. Złoto będzie zawsze rosło, bo jest to najwartościowszy produkt na świecie. Rządy spłacają dług ( bo nie mają innego wyjścia ) poprzez drukowanie kolejnych banknotów, a więc powodują tym samym inflację. Podczas inflacji cena zlota znacznie rośnie. w USA,Australii,Chinach,Kanadzie i wielu innych krajach codziennie są drukowane kolejne papierowe pieniądze. Niedługo nastąpi globalna inflacja, która spowoduje jeszcze większy wzrost wartości złota. Złoto to jedyna i wieczna waluta , wszystko inne to kredyt.
  Przez ostatnie 12 lat mozna było zarobić ok 500% na zlocie i nawet 900% na srebrze.
  A więc mamy najbezpieczniejszą inwestycje świata, bo inwestycję w produkty, które jako jedyne w historii nigdy nie straciły na wartości i dodatkowo mamy je przechowywane w najbezpieczniejszym miejscu na ziemi - skarbcach w Zurichu, gdzie jest 85% globalnej wartości złota. Ubezpieczony majątek mamy również do wartości 100% ( max do 500 tys )

  Wiecej o złocie na stronie golden-line.com.pl

 • lonelysucker napisał(a) komentarz datowany na 2014/02/28 00:00:27:

  Dziwię się, że "właściciel" tego bloga pozwala na wypisywanie tych bredni przez naganiaczy związanych z PT;

 • istrue napisał(a) komentarz datowany na 2014/11/07 18:49:49:

  Polecam zakup metali i założenie depozytu u dilera w firmie Auvesta, która dostarcza wielu firmom w Europie metali szlachetnych i ma jeden z najbardziej zabezpieczonych systemów online - więcej na golden-line.com.pl
  Z.Derdziuk: Prezes ZUS- u :" ludzie powinni odkładać dodatkowo" Zus nie ma pieniędzy, więcej : golden-line.com.pl/zus-pieniedzy/
  Polecam też odzyskanie pieniędzy z polis inwestycyjnych, bo to chyba największe oszustwo finansowe w hisatorii Polski. Więcej na grupatf.com.pl/polisy

 • istrue napisał(a) komentarz datowany na 2014/11/07 19:01:34:

  Polecam inwestować w ziemie. Nawet podczas kataklizmów globalnych osoby co mają ziemie byli by w stanie się z niej utrzymywać - więcej na inwestycje-grunty.pl/ziemia

 • dobrarada777 napisał(a) komentarz datowany na 2014/12/28 05:29:39:

  Ludzie czy wy ślepi jesteście? czytajcie dokładnie wszystko słowo po słowie. Wszystko o Pay Trade to artykuły sponsorowane w money, forbs itp itd. To nawet w tych artykułach pisze na samej górze pod tytułem PayTrade International Club i nowa wizja przedsiębiorczości - artykuł sponsorowany i w kzdym innym artykule. Czyli został wykupiony artykuł a firma teraz sie nim chwli jaka to nie jest zaje....sta Eurocertyfikaty i tym podobne artykuły w forbs mydla oczy wiele firm było opisywanych na łamach magazynu w czasie gdy byli na fali gdy bylo zainteresowanie i co??? teraz nie istnieja...Marcin Kuźniar i EFG (wpisz w google efg-ogien-w-sercu-blysk-w-oku-kasa-na-koncie) czy Dariusz Sumara i słynne AKTIO który załozył tez PAY TRADE a wczesniej? radze poczytać w wujku google o wszystkim. Eurocertyfikat wydany w Polsce przez Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe. Te certyfikaty nic nie znacza sa za oplata i każdy może je dostać bo nawet Betoniarnia Kaczmarek je ma:) Certyfikaty maja na celu mydlić oczy i podnieść prestiż firmy co pisze ale kto to czyta??? Polskie Stowarzyszenie Doradcze i Konsultingowe jest inicjatorem i organizatorem Międzynarodowego Konkursu EuroCertyfikat oraz Europejskiego Programu Promocji Jakości, który powstał w celu wspierania rozwoju i konkurencyjności najprężniej działających polskich przedsiębiorstw. W ogóle to jak firma która jest zarejestrowana w USA otrzymuje takie coś? Misja Eurocertfikatów miała być z założenia inna ale czego nie robi się dla kasy (jeden wyjątek nie zaszkodzi:) Skoro chcą być światowi to niech pokażą jeszcze certyfikaty z USA:)

 • ditrax napisał(a) komentarz datowany na 2015/03/24 13:44:29:

  Wszystko jedno i to samo!

  www.piramidafinansowa.pl www.aktio.pl www.clubpaytrade.com

 • janbrz.echwa napisał(a) komentarz datowany na 2015/05/22 09:26:36:

  Można coś więcej na ten temat? Co się stało z ludźmi co inwestowali na początku tej "zabawy" i jakie jest ryzyko obecnie? Właściciel ostatnio chwalił się 20 tysiącami "klubowiczów" w kilku krajach i kapitałem 1 mln oraz kusi nowe ofiary Lexusami i wakacjami w Egipcie.

 • joshi123aa napisał(a) komentarz datowany na 2015/10/13 20:16:58:

  Ja moge sie wypowiedziec w temacie - od dluzszego czasu lokuje swoje pieniadze w rozne zrodla - np elektrownie wiatrowe, kupuje mieszkania itp - w sumie zwrot jest na ten moment, ale nie mozna porownac tego z paytrade - gdzie w krotkim czasie zarobilem 37,5% wiecej niz zainwestowalem. Mam nadzieje, ze bedzie tak dalej - poki co polecam

 • damian750 napisał(a) komentarz datowany na 2015/10/15 12:43:10:

  Szkolenia na prawdę są profesjonalne - to muszę przyznać - poza tym amosfera jest genialna, także wśród tych, którzy są tam od dłuższego czasu :)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny