Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

wtorek, 28 lipca 2015

Ukraińscy alchemicy finansów i 18% miesięcznie do wzięcia. Ktoś podkłada im kłody pod nogi

Tak obiecującej korporacji finansowej nie było w Polsce od czasów Amber Gold. Przyglądam się tym ancymonom od dłuższego czasu i zasadzam się, żeby coś napisać, bo trzymanie Was w nieświadomości traconych szans na zarobek potwornie mnie męczy.  Trzy miesiące temu weszła do Polski firma Helix Capital Investment, której jedyną misją jest "rozwój małych i średnich przedsiębiorstw w krajach UE i wschodniej Europy". Swoją cegiełkę może dołożyć każdy, a przy tym - nieźle zarobić. Firma przeznaczy bowiem uzyskane od chętnych inwestorów pieniądze na tak przyszłościowe i dochodowe przedsięwzięcia, które pozwolą jej wypłacać gwarantowane dywidendy. Np. w ramach "pakietu inwestycyjnego" Helix Light można włożyć od 50 dol. (nie więcej, niż 199 dol.) i w zamian co miesiąc otrzymywać 18% ulokowanej kwoty. W pakietach Medium, czy Large, wymagających większej inwestycji, dochód jest jeszcze bardziej obiecujący - od 19% do 21% miesięcznie. Nie wierzycie? To obejrzyjcie i się przebudźcie: 

O ile jednak Amber Gold było nędzną manufakturą, skleconą przez Marcina P., drobnego rzezimieszka, o tyle Helix Capital Investment... Nooo, tu nie ma żartów. Firma co prawda nie ma stuletniej historii (zaczęła działać w 2014 r.), ale za to ma siedzibę w Londynie oraz biuro główne na Ukrainie. Nie, nie w Kijowie, tylko w miejscowości Chmielnicki. Pewnie dlatego, że tam są tańsze biura, a ludzie od wielkich pieniędzy nie lubią przepłacać jak jakieś-tam Kulczyki ;-). Kilka tygodni temu korporacja powołała do życia polskie biuro w Kielcach. Firma pisze na swojej stronie internetowej, że..

"z sukcesami rozwija się na terenie Ukrainy, Rosji, Białorusi, Polski, Włoch, Rumuni, Grecji, wchodzi na rynki Kazachstanu, Chin i RPA. Oprócz tego już niedługo firma otworzy swoje biura na terenie innych krajów, takich jak Gruzja, Armenia, Estonia, Macedonia i Cypr".

Szczególnie ten Cypr jako kierunek inwestycyjny wydaje się interesujący, ale na razie zamiast Cypru są Kielce. Od czegoś, do cholery, trzeba zacząć. Szczerze pisząc pierwsze udane inwestycje Helix ma już za sobą - na Ukrainie. Spa, centrum zabaw dla dzieci, a poza tym biuro podróży, biuro pośrednictwa pracy, czy firma nieruchomościowa. Holding pełną gębą, nie jakaś-tam linia lotnicza z samolotami w leasingu. Mam dla Was ekskluzywną relację z niezwykle reprezentacyjnej kieleckiej siedziby, która być może nie odpowiada aspiracjom korporacji, ale jest dobrym początkiem. Zresztą, niedawno przedstawiciele korporacji odbyli spektakularny tour po Polsce, a na trasie znalazły się tak znane, przepełnione inwestorami centra finansowe, jak Kielce, Starachowice, Konin, czy Koszalin. No dobra, był też Wrocław :-). 

 

Nareszcie jakaś poważna propozycja dla inwestorów spragnionych zysków, jak kania dżdżu, którym krajowi nieudacznicy proponują jakieś rzekomo bezpieczne depozyty bankowe, albo jakieś nędznej jakości fundusze inwestycyjne, które niczego nie gwarantują poza tym, że "się postarają". A cieniasy z funduszy private equity i venture capital, którym wychodzi co dziesiąta inwestycja? Phi! Tu wreszcie poważni ludzie ze Wschodu wykładają kawę na ławę - pożyczamy im pieniądze i w zamian dostajemy dywidendy od zysków, które zapewne wykręcą.

"Usługi oferowane przez firmę są wykonywane w globalnym rozmiarze, dzięki czemu konkurencyjność oferty stale jest na wysokim poziomie. Zarząd stara się nie przerwanie ulepszać swoje techniki inwestowania i podwyższać poziom obsługi personelu w już istniejących przedsiębiorstwach. Jakość usług – dla firmy jest to obowiązek przed partnerami. Tak właśnie wygląda filozofia budowania biznesu przez 11 tysięcy profesjonalistów Helix Group – filozofia, która leży u podstaw naszego sukcesu".

Jak w każdej poważnej firmie inwestycyjnej jest też program budowania sieci współpracowników. Za inwestycje osobiście zaproszonych inwestorów można dostać 5% prowizji, a od trzeciej do ósmej linii - 1% od łącznego zaangażowania finansowego wprowadzonych do biznesu ludzi. Godnie. W prezentacji pojawia się kwota 2 mln dolarów, które można wypracować zapraszając tylko trzy osoby, z których każda zaprosi kolejne trzy osoby, z których każda... No co się tak wybałuszacie, to zwykły program lojalnościowy. Piramida? Piramidy to macie w Egipcie. Aha, a jak się dobrze sprawicie, to będziecie Izumrudowym prezydentem i dostaniecie 500.000 premii. W dolarach.

Czytaj: Kolejna "firma inwestycyjna" zdemaskowana. Właścicielem podejrzana postać

Obejrzyj: Złota szóstka pani Joli, czyli bez wysiłku zarobisz milion na dobra czynieniu

Zdziw się: Matryca konsumencka Paytrade, czyli piramida z... polis

Wniknij: Zeekrewards pochłonął w Polsce 6000 ofiar. Teraz rządzi Bannersbroker

Zassij: Piramidalne tajemnice wspólnoty Lyoness

Odkryj: Dziwny pomysł na sprzedawanie złotych sztabek. Skojarzenia z Amber Gold

Wiecie co mnie najbardziej wkurza? Że to finansowe perpetum mobile, inwestycyjne eldorado, oazę sukcesu i szansę finansowego wsparcia dla naszej części Europy, ktoś chce zaprzepaścić. I odebrać nam szansę na zyski z dywidend pewnych jak w banku, gwarantowanych przez ukraińskich menedżerów z najwyższej półki. Komisja Nadzoru Finansowego wpisała właśnie Helix Capital Investment na listę ostrzeżeń publicznych. Pewnie z czystej zazdrości. Też by chcieli tak zarabiać. Zobaczcie historię sukcesu, który został Wam odebrany:

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
wtorek, 28 lipca 2015 08:31

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • ar-it napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 09:25:12:

  Po upadku UInvest rynek nie lubi pustki... ;-)

 • marcinek-m napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 09:53:03:

  No to mają niedaleko elektrownię atomową Chmielnicka AES! :)

 • dbajofinanse.net napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 10:29:57:

  Mają rozmach i fantazje...

 • kasa74 napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 10:38:44:

  dobre:-)

 • makler58 napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 10:38:44:

  Jestem pod dużym wrażeniem rozmachu z jaką korporacja ta weszła na Polski rynek. Osobiście uważam, że zakup telebimu był kluczową inwestycją.

 • qjaf napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 11:04:50:

  Litosci!

 • mat089 napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 11:48:46:

  Sytuacja Deutsche Banku może wpłynąć na cały system finansowy. Posiada on derywaty warte pięciokrotności PKB Unii Europejskiej. Wystarczy lekka panika na rynku, by bank nie tylko zbankrutował, lecz pociągnął za sobą kolejne banki. Wtedy kryzys z 2008 roku będziemy wspominać z rozrzewnieniem. Polecam przeczytać independenttrader.pl/366,deutsche_bank_na_progu_bankructwa.html

 • nerkofil napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 14:29:09:

  Ha, jak w każdej porządnej piramidzie finansowej, należy się na nią załapać jak najwcześniej :) Przecież ci, którzy zainwestowali w AGold pierwsi, dostali swoje odsetki!

  Jeśli Ukraińcy faktycznie chcą wkręcać pół Europy w piramidkę, może to faktycznie dobry moment na zainwestowanie tych paru dolców? :) Oczywiście jest opcja, że zwiną się za miesiąc, śmiejąc się z tych, którzy uwierzyli :)

  Gdybym miał ze dwa zera więcej na koncie, też pewnie objeżdżał bym teraz Węgry i Rumunię, ot z kilkoma hostessami w ubrankach Króliczka Playboya. I oczywiście z telebimem!

 • brokerinwestycyjny napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 23:40:57:

  Biegański z piotrkowa i Duczmanski z konina:)

 • brokerinwestycyjny napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/28 23:43:31:

  Biegański ile ty juz ludzie naciągnąłeś na te spółki w Anglii a teraz na helix. Nie masz wstydu ani honoru. I żonka twoja to samo

 • kug777 napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/29 08:58:04:

  A do tego błąd ortograficzny w " prospekcie" "firmy" !

 • polandi napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/29 10:34:23:

  OSOBNIK KTÓRY PODAJE NAZWISKA I OCZERNIA PUBLICZNIE MUSI LICZYĆ SIĘ Z KONEKWENCJAMI TAKIEGO POSUNIĘCIA :

  Przestępstwo związane z pomówieniem

  Zgodnie z art. 212 Kodeksu karnego pomówienie polega na poniżeniu w opinii publicznej drugiej osoby lub narażeniu jej na utratę zaufania potrzebnego do wykonywania danego zawodu, stanowiska lub rodzaju działalności. Pomówienie jest przestępstwem przeciwko czci i nietykalności cielesnej, za które grozi kara grzywny lub ograniczenia wolności.

  Fora internetowe i portale społecznościowe

  Jeżeli pomówienie zostanie dokonane przy użyciu Internetu, np. poprzez zamieszczenie nie do końca prawdziwej informacji o lekarzu, wówczas grozić może kara grzywny, kara ograniczenia wolności albo jej pozbawienia do 1 roku (art. 212 § 2 Kk).

 • polandi napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/29 11:04:49:

  Moze jeszcze mała reklama:
  - forbes.ua/business/1391078-helix-voshozhdenie
  - korrespondent.net/business/companies/3490328-HELIX-Capital-my-khotym-postroyt-novoe-buduschee-dlia-ukrayny
  Oficjalna strona firmy informacyjna: helix.company/language/ru/

 • brokerinwestycyjny napisał(a) komentarz datowany na 2015/07/31 15:35:36:

  uwaga to sciema polecana przez sciemniaczy i oszustow
  duczmanski juz ma sprawe za unico gdzie ludzie potracili majatki
  a a bieganski za spolki przez co ludzie maja problemy teraz
  chcesz wiecej newsow w tych tematach napisz do mnie brokerinwestycyjny@gmail.com

 • warppl napisał(a) komentarz datowany na 2015/08/03 07:50:40:

  @polandi Nie strasz, nie strasz bo się zes...asz

 • marysah napisał(a) komentarz datowany na 2016/01/15 11:17:40:

  sorry ale jak mi by ktoś zaoferował 20% miesięcznie za inwestycje to bym mu się zaśmiała w twarz. Trzeba być nieźle naiwnym a co do ofert dla firm w poznań od ukraiński alechemików finansowych to już chyba wiadomo o co chodzi iż jest to ściema kursy-angielskiego-za-granica.pl/poznajcie-ukrainski-start-up-preply

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny