Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

czwartek, 13 kwietnia 2017

Alior zaprasza do "Cafe Pożyczka". I kusi 50-procentową zniżką na kredyt. A naprawdę?

"Cafe Pożyczka" taki nowy pomysł ma Alior Bank na namówienie klientów do pożyczania pieniędzy. Co prawda - w odróżnieniu od innych banków - Alior nie buduje sieci prawdziwych "kawiarnio-oddziałów", ale te z reklamy wyglądają tak słodko, że aż miałbym ochotę poprosić prezesa Wojciecha Sobieraja, żeby się na to szarpnął. Ze spotu reklamowego wynika, że do "Cafe Pożyczka" nie wchodzi się solo, lecz w parze. "Państwo razem? Czyli pożyczka dla dwojga?" - pyta pracownica za ladą, ubrana w aliorowy uniform z obowiązkowym melonikiem. I obiecuje, że niezależnie od kwoty oprocentowanie pożyczki będzie niższe o połowę. Bo "minus 50% to nasza specjalność" - dodaje, przynosząc komplet filiżanek, by klienci mogli sobie nalać promocyjnego pieniądza. A na koniec jeszcze pada komentarz lektora: "Dwóch, dwie, dwoje? Umówcie się na tańszą pożyczkę".

Czytaj: Alior gwarantuje, że zetknie oprocentowanie twoich kredytów. Naprawdę?

Alior Bank wykorzystuje ten sam pomysł, który od dłuższego czasu eksploatują sieci telekomunikacyjne, namawiające do zakupu dwóch albo trzech kart SIM po nieco korzystniejszych cenach, dzięki czemu wszyscy członkowie rodziny mają do zapłacenia jeden wspólny rachunek. O ile jednak w telekomach ta usługa jest z reguły komunikowana jako rodzinna, o tyle marketingowcy Alior Banku poszli w niebezpiecznym jak na dzisiejsze czasy kierunku. W aliorowskim spocie nie ma ani słowa o tym żeby przyjść do "Cafe Pożyczka" z żoną lub mężem, ewentualnie z narzeczonym lub narzeczoną i to jeszcze przed konsumpcją związku.

Cały felieton przeczytasz na www.subiektywnieofinansach.pl

Link to tekstu jest tutaj

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
czwartek, 13 kwietnia 2017 10:10

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • dzoelo napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/18 20:43:20:

  Gdzieś czytałem/albo słyszałem, że w bankach są kredyty, a pożyczki oferują firmy pożyczkowe. Choć wiadomo, jedni drugim nawzajem podbierają klientów, a co za tym idzie i nazewnictwo się zmienia.

 • marek_kon napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/28 23:04:26:

  Po prostu kredyt to pojęcie z prawa bankowego i tylko banki mogą je udzielać, a pożyczkę może udzielić każdy. Co do oferty Aliora to brawo, bo biorąc w dwie osoby ryzyko mniejsze, to i cena kredytu może być niższa - to jest po prostu mądry produkt.

 • mario1ka napisał(a) komentarz datowany na 2017/10/08 19:34:42:

  Jeśli chodzi o szybkie pożyczki online, osobiście najbardziej lubię te od credy24. Korzystam z nich co jakiś czas, ilekroć mam problem z płynnością finansową i zostało mi tylko kilka dni do wypłaty. Są darmowe i naprawdę szybkie!

 • darmowachwilowka napisał(a) komentarz datowany na 2017/10/27 00:36:22:

  Myślę, że firmie nie wyjdzie ta promocja, za bardzo przekombinowana.


  ________________________
  darmowe chwilówki

 • boddekk napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/09 11:34:19:

  Super informacje od Aloria, jestem pod wrażeniem ! Polecam także ofertę taką jak pożyczka online - mega sprawdzona oferta dla każdego !

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line