Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

czwartek, 06 kwietnia 2017

W subiektywności idzie nowe. Po ośmiu latach blog się rozrasta. Poznajcie wersję deluxe!

Dziś dla mnie ważny dzień. Oddaję w Wasze ręce nową stronę "Subiektywnie o finansach". Od dziś interwencje w Waszych sprawach, prześwietlenia reklam, recenzje nowych ofert finansowych i poradniki edukacyjne, a także moje programy wideo będę prezentował na stronie www.subiektywnieofinansach.pl. Mam nadzieję, że odświeżona "subiektywność" przypadnie Wam do gustu. Dzięki nowemu układowi treści będę mógł Wam pokazać więcej ciekawych tekstów naraz i w bardziej atrakcyjnej - jak sądzę - formie. "Jednowymiarowość" blogu zawsze mi troszkę doskwierała, zwłaszcza w najbardziej "płodne" dni, kiedy miałem Wam do powiedzenia więcej, niż byłem w stanie zmieścić na blogowej stronie.

Dla tych z Was, którzy pożądają po prostu codziennej dawki felietonu o pieniądzach, zmieni się niewiele - na samej górze nowej strony znajdziecie najważniejsze teksty, które napisałem w ostatnich dniach. Dla tych, którzy oczekują ode mnie więcej... cóż, teraz będzie mi łatwiej Wam dogodzić. Na nowej stronie "Subiektywnie o finansach" znajdziecie m.in.:

>>> specjalną sekcję "Prześwietlamy reklamy" z analizami reklam emitowanych obecnie w mediach. Sprawdzam, czy w ofertach nie ma haczyków i czy reklamy nie pomijają niczego ważnego. Jeśli jeszcze nie prześwietliłem reklamy, która Was zainteresowała - po prostu dajcie znać przez formularz kontaktowy na stronie

>>> sekcję dla posiadaczy oszczędności "Prześwietlamy inwestowanie". Będę tam przedstawiał nowe pomysły na lokowanie oszczędności - oferty akcji, obligacji korporacyjnych, najciekawsze fundusze, inwestycje alternatywne...

>>> dla tych z Was, którzy mają bardzo sprecyzowane zainteresowania, przygotowałem cztery sekcje tematyczne - "Wokół portfela" (o nowych ofertach banków, firm ubezpieczeniowych, pośredników), "W twojej sprawie" (tu zebrałem wszystkie sprawy, w których ostatnio występowałem w Waszej obronie i powstał o tym tekst - bo wiele spraw udaje mi się dla Was załatwić też "zakulisowo" i bez śladów), "Portfel i technologie" (tu będą moje felietony o nowinkach technologicznych, które ułatwiają zakupy, zarządzanie pieniędzmi albo ich transferowanie) oraz "Na wokandzie" (tu zebrałem najciekawsze, przełomowe albo w jakiś sposób znaczące wyroki sądowe z dwóch ostatnich lat - to nie jest baza wszystkich wyroków, ale przegląd najciekawszych).

>>> sekcję "Dziś porównuję", w której analizuję kilka podobnych do siebie produktów finansowych i pomagam Wam dokonać wyboru lepszego z nich

>>> bazę wiedzy o Waszych portfelach, gdzie znajdziecie najciekawsze felietony na temat tego jak oszczędzamy, ile zarabiamy, jak pracujemy, jak kupujemy i płacimy. Jeśli szukacie nowych danych dotyczących finansów - jest szansa, że tam je znajdziecie

>>> nową sekcję poradnikową. Piszecie do mnie żebym poradził Wam coś na taki czy inny problem finansowy. Większość tych problemów omawiałem już w ciągu ośmiu lat blogowania, ale te poradniki były do tej pory mocno schowane i jedyną szansą, żeby do nich dotrzeć, było przeczesywanie wyszukiwarek. Teraz będzie prościej. Najważniejsze poradniki zebrałem w jednym miejscu, a sukcesywnie będę dokładał kolejne - będą to zaktualizowane wersje poradników opublikowanych na samcik.blox.pl.

>>> na nowej stronie będę prowadził dla Was czaty i webinary. Ostatnio nie byłem w stanie odpowiadać na wszystkie Wasze mejle, ale chcę, żebyśmy utrzymywali systematyczny kontakt, dlatego wkrótce zaproponuję nowe formy, dzięki których - mam nadzieję - będę bardziej dla Was dostępny jeśli będziecie potrzebowali porady dotyczącej pieniędzy

>>> łatwiej dostaniecie się teraz do moich filmów, bo dorobiłem się wreszcie sekcji z klipami wideo, które na samcik.blox.pl musiałem wrzucać pod najnowszym tekstem i tym samym zamulać stronę. Teraz moje najpopularniejsze cykle wideo będziecie mogli obejrzeć w jednym miejscu (a reszta - tak jak dotąd - jest na YouTube).

>>> mam specjalne miejsce na sondy i ankiety - będę Was pytał o różne sprawy i prosił o opinię. Jeśli Wam się spodoba i będziecie chętnie odpowiadać - będę ogłaszał wyniki raz na jakiś czas na "Subiektywnie o finansach"

Od razu proszę, żebyście dodali nową stronę "Subiektywnie o finansach" do ulubionych i nie zapominali o niej przy porannej kawie oraz przy innych okazjach :-). Nie lubię zmian i łatwo przywiązuję się do starego, ale... blog ma już dokładnie osiem lat i tydzień. W ciągu 2927 dni opublikowałem w nim 3366 wpisów. Czyli średnio więcej, niż jeden dziennie (włączając święta)! Kliknęliście w tym czasie notki blogu aż 34.576.000. Mój licznik odwiedzin orzekł, że tylko przez ostatnie cztery lata było tu prawie 8,2 mln ludzi (lub trochę mniej jeśli czasem czyścicie w swoich komputerach cookies ;-)). Wszyscy zasłużyliśmy na nową odsłonę ;-).

Bardzo Wam dziękuję za to, co było i z nadzieją czekam na to co będzie. Postaram się trzymać poziom i - tak jak do tej pory - okraszać subiektywność solidnymi argumentami. Nie zmieni się też inna cecha blogu: w dalszym ciągu - tak, jak przez poprzednich osiem lat - codziennie będę Wam serwował coś nowego, nierzadko podnosząc przy tym ciśnienie bankowcom ;-)). Gorąco zapraszam do odwiedzania - dziś i codziennie - nowej strony www.subiektywnieofinansach.pl. Napiszcie czy Wam się podoba.

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
czwartek, 06 kwietnia 2017 09:01

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • pajacyk_123 napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 09:20:40:

  Brak systemu komentarzy to świadoma decyzja, czy po prostu element do doszlifowania?

  Nie będę się czepiał byczych rozmiarów materiału video, który się odtwarza automatycznie. Nie będę się czepiał łosośiowych kolorków (FT powinno opatentować podone odcienie, żeby mieć je na wyłączność ;)). Są to elementy, do których mogę się przyzwyczaić (nie bardzo :P) albo zmienić we własnym zakresie bezpośrednio w przeglądarce.
  Ale brak jakiegoś systemu komentarzy bezpośrednio pod artykułami trochę mnie smuci :(

  Ja wiem, że miałeś Macieju oddanych hejterów, ale kurczę, te merytoryczne komentarze również stanowiły istotny procent ogółu.

 • maciek.samcik napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 09:29:52:

  No nie, szczerze pisząc to akurat mi umknęło. Jeśli będzie taka możliwość technologiczna, to oczywiście dostawimy komentarze. A jeśli nie - to zrobimy jakąś inną platformę pozwalającą na swobodne wypowiedzi :-)
  Dziękuję za zwrócenie uwagi,
  ms

 • pajacyk_123 napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 09:32:56:

  Z uwag czysto technicznych dodam jeszcze, że emotikony których używasz (a które mają postać plików svg), są źle zagnieżdzone w treści artykułów. Użycie czytnika ułatwiającego życie osobom słabowidzącym, częstuje nas wielką, uśmiechniętą/mrugającą/smutną/itd bużką na całą szerokość kolumny. W moim przypadku - 1200 x 1200 px zamiast, powiedzmy, 20 x 20 px.

  Żeby zobaczyć o co mi chodzi, wejdź w któryś swój artykuł korzystając np. z firefoxa, i uruchom tryb czytnika (ctrl+alt+R).

 • pajacyk_123 napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 09:38:20:

  Myślę, że nie powinno być żadnego problemu, żeby dorzucić do strony np. system Disqus (www.disqus.com). Jest to chyba najczęściej stosowany system na blogach, z których korzystam, pozwala na moderację itp. Zdecydowanie bym się ucieszył, gdyby się pojawił na nowej stronie :)

 • com.one napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 09:57:34:

  lepsze jest wrogiem dobrego.
  jednowymiarowość blogu jest zaletą, przede wszystkim patrzę na datę publikacji i sam filtruję tematy które mnie interesują. W nowej wielowątkowej stronie podzielonej na działy nie widać chronologii. Wszystkie artykuły zostały zmigrowane na dzień 02.04.2017 i nie wiadomo który jest najbardziej aktualny. Interesuje mnie dział na wokandzie (reszty może nie być) no i w tym dziale równiez brak chronologii. Widzę odnośniki do artykułów nie powiązanych tematycznie z działem. G.. obchodzą mnie reklamy pożyczek, ale chciałbym opinię na temat np. aktualnej kwestii dot. Sądu Najwyższego i wniosku RF. Skoro nie ma aktualnych wpisów to migrowanie starych wpisów nie bardzo ma sens. Kto chce to znajdzie sobie na stronach blogu. To tyle komentarza póki jeszcze można wyrazić zdanie na obecnym blogu. Odejście od blogu to koniec Samcika.

 • dzoelo napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 10:01:47:

  Panie redaktorze, powiem tak "szok i niedowierzanie"! ;) A z drugiej strony dziwię się, że dopiero teraz się Pan na to zdecydował. Bo rozumiem, że blog na blox.pl kończy swoją działalność?

 • hansvonb napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 10:08:51:

  Kliknąłem w link, zostałem porażonym gigantycznym filmem (czy naprawdę na swojej stronie trzeba się autoreklamować?) i kompletnie nieczytelnym układem "a tu jest wszystko".

  I zamknąłem. Nie wiem czy dam radę spróbować raz jeszcze...

  Wiele rzeczy mogę zrozumieć: nowy wspaniały świat efektów specjalnych na stronach, ew. zakusy na umieszczanie reklam, lepsze jest wrogiem dobrego, itp., ale pamiętajmy, że o pieniądzach chcielibyśmy czytać/rozmawiać, tak samo jak z bankami, w możliwie najprostszy, najczytelniejszy sposób.

 • przemodemon napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 10:17:31:

  Duży krok w przód. Powodzenia.

 • kot_na_plocie napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 10:18:31:

  "Dla tych z Was, którzy pożądają po prostu codziennej dawki felietonu o pieniądzach, zmieni się niewiele... "
  Raczy Pan żartować?
  Pana blog był jednym z niewielu, źródeł informacji które nie upodobniły się szatą graficzną do internetowych wydań tabloidów. Dziś to się skończyło.
  Był moim codzinennym rytuałem, do porannej herbaty. Cóż, trzeba będzie zmienić codzienną rutynę i wykreślić Samcika z rozkładu dnia. Muszę teraz poszukać zastępstwa.
  Może i zajrze na nową strone od czasu do czasu, ale przy tej ilości "oczojeb..." grozi to zapewne jakimiś nieodwracalnymi zmianami w mózgu, więc pewnie będzie to nie częsta wizyta.
  Bardzo rozgoryczona wierna (do tej pory) czytelniczka.

 • maciek.samcik napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 10:24:03:

  @com.one: Wraz z rosnącą liczbą nowych wpisów chronologia wróci. Zmigrowałem tylko teksty z ostatnich dwóch lat (a w niektórych sekcjach - z pół roku), więc nadmiaru chaosu nie widzę. Wszystkie opublikowane teksty zostają na bloksie, więc można będzie je znaleźć tam.
  @dzoelo: prawdopodobnie nowe teksty będę publikował w całości na nowym serwisie.
  @all: nad przejrzystością nowej platformy będziemy pracowali.
  Pozdrawiam!

 • maciek.samcik napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 10:24:19:

  Dziękuję za dobre słowa!

 • pajacyk_123 napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 10:26:36:

  @kot - zawsze można sobie wrzucić blog do RSS i z jego poziomu klikać linki do artykułów które nas interesują (polecam). Ominie cię cała ta tabloidowa główna strona (za którą również nie szaleję) i trafisz bezpośrednio do mięska, czyli treści wpisów, które poza kolorkami prezentują się przecież tak samo jak w obecnej formie.

  Stara wersja bloga jest zwyczajnie archaiczna, jeśli Maciej ma przyciągać nowych czytelników, ten lifting powinien mu wyjść na dobre.

 • blad201 napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 11:14:59:

  Mam nadzieję, że blox.pl nadal pozostanie - nie tylko ze względu na komentarze.
  Tu mam RSS i bez newslettera widzę w poczcie co nowego się pojawiło, a poza tym te błyskotki dodane na nowej stronie to są trochę zbędne.

 • dzoelo napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 11:21:28:

  Czy komentarze do wpisów też zostaną przeniesione na nową stronę?

 • marcinek-m napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 13:41:58:

  Systemu komentarzy mogło zabraknąć ale wyskakujących okienek "Zapisz się na mój newsletter" - przenigdy!!!

 • tiszantul napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 15:24:31:

  Byłoby fajnie, gdyby autor wrzucał nowe artykuły równolegle na blog, czyli tutaj. Z myślą o osobach, którym nie będzie się chciało przestawiać na nową stronę. Oprócz tego polecam funkcję przeglądarki "popraw czytelność" - najbardziej odjechane dizajnersko strony wyglądają wtedy tak schludnie, przejrzyście i elegancko jak stary blog pana Macieja.

 • tiszantul napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 15:32:08:

  "Stara wersja bloga jest zwyczajnie archaiczna, jeśli Maciej ma przyciągać nowych czytelników, ten lifting powinien mu wyjść na dobre"
  @pajacyk
  Ja jako czytelnik byłem bardzo zadowolony, że dzięki "archaicznej wersji" nie muszę odfiltrowywać żadnego syfu przed przystąpieniem do lektury. Czytelnik lubi wygodę i dostępność treści. Pamiętacie jakie było oburzenie, jak banner opóźniał dotarcie do treści o jakieś 20 sekund. jak dla kogoś blog jest mało nowoczesny, to proponuję ustawić sobie przy monitorze lampkę mrugającą różnymi kolorami, to powinno zaspokoić aspiracje przeciętnego miłośnika nowoczesności.

 • zap napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 15:39:35:

  "Napiszcie czy Wam się podoba." - zdecydowanie brakuje Disqus'a jako systemu komentarzy.

 • mywebsite napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 16:34:42:

  Fajna ta nowa stronka. Według mnie zmiana zdecydowanie na lepsze :)

 • siemk napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 17:03:50:

  Jestem trochę rozczarowany faktem przenosin, zastanawiam się nawet, tak szerzej patrząc, jaki jest prawdziwy powód takich zmian, bo to, że "trzeba iść do przodu" to żaden powód ;) nie liczę że autor się wyspowiada ze swoich pobudek, ale jestem bardzo ciekawy czy liczy na spory wzrost odwiedzin, zauważył że przez starszy wygląd odpadają czytelnicy?
  Nigdy nie rozumiałem tego pędu do zmian na zasadzie "byle było inaczej" - z rozrzewnieniem wspominam stary, genialny wygląd Allegro, w nowym nadal często się gubię, tak samo z Facebookiem, z Filmwebem i pewnie milionem innych stron na świecie, które po zmianie wyglądu są wg mnie po prostu gorsze.

 • pajacyk_123 napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 17:04:35:

  @tiszantul, jak lubisz wygodę, to polecam używać RSSa, nie będziesz marnował czasu na nawigację po stronie, tylko klikniesz sobie w link, który Cię zainteresuje.

  Nie mam nic do archaiczności starej odsłony, ale cóż poradzisz, skoro takie są czasy, że jak coś nie jest na WordPressie i nie ma ładnych animacji, tzn, że jest passe. Też mnie drażn fakt, że teoretycznie prosta strona ale zawalona niepotrzebnymi skryptami obciąża mi w przez moment dwujądrowy procesor @3GHz, ale cóż poradzisz...nic nie poradzisz ;) Dlatego osobiście na główną stronę nowego bloga nie mam nawet zamiaru zaglądać.

  Swoją droga płacisz autorowi za treści które produkuje, że stawiasz wymagania w jaki sposób mają być Ci podane? :> Czego by nie mówić o WP, zarządzanie za jego pomoca treścią jest chyba szybkie, wygodne, łatwo dodawać jakieś wtyczki i usprawnienia (łatwo np. postawić własny sklep z książką bezpośrednio na blogu). Czyli ma wszystko to, czego blox (chyba?) nie posiada.

  Btw, Macieju, albo jestem ślepy albo nie widzę nigdzie linka RSS na stronie. Niby jest w kodzie, ale...

 • nerkofil napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 17:12:20:

  Macku, komentarze na Twoim blogu stanowiły dla mnie integralny element treści wpisu, rodzaj dopełnienia jego subiektywnosci odmiennoscia spojrzenia czytelników, wielowątkowa analizą skłaniająca do ciekawych refleksji. Tego nas pozbawiasz, sprowadzając do poziomu szarych zjadaczy papki informacyjnej, bez szans na społeczna interakcje, która tak na "Samciku" ceniłem!
  A może jest szansa na wkonfigurowanie systemu komentarzy widocznych i pisalnych dostępnych po zalogowaniu "na zaproszenie", jak na Fejsie? ;-)

 • maciek.samcik napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 18:17:33:

  @nerkofil: Komentarze w nowej wersji strony dołożyłem (nie miałem zamiaru ich kasować), jeszcze tylko muszę wyłączyć moderację.
  @pajacyk_123: sprawdzę u informatyków, jeśli to nie jest duża operacja, to zapewne dołożymy RSSa
  @siemk: Już się spowiadam. Po pierwsze mnóstwo wartościowych treści ginie w formule bloga, na stronie mogę wyeksponować jednocześnie więcej treści. Po drugie Gazeta.pl przestała rozwijać platformę Blox.pl, co oznacza, że częściej się zacina i sprawia kłopoty. Po trzecie rzeczywiście zauważyłem, że coraz więcej młodych czytelników, wychowanych na kulturze obrazkowej, nie jest w stanie znieść szaty graficznej blogu. Sam jestem konserwatywny i bardzo nie lubię zmian, ale wydaje mi się, że duża część moich odbiorców tę akurat przyjmie z ulgą.
  Pozdrawiam!

 • maciek.samcik napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 18:22:53:

  @mywebsite, @zap: dzięki za dobre słowa! Disqus mi odradzono, podobno od czasu do czasu wcina wszystkie komentarze i są już nie do odzyskania. Ale w najbliższym czasie wprowadzę jakieś nowe elementy interaktywne i ułatwiające dyskusję
  @tiszantul: tak, jeszcze przynajmniej przez pewien czas będę wrzucał większość wpisów na Bloksa, żeby bardziej konserwatywna część czytelników miała wybór skąd chce zasysać. A dzięki nowoczesnej platformie zamierzam przyciągnąć nowych odbiorców.
  @dzoelo, @blad201: z bloksa nic nie znika, ani treści, ani komentarze. Niektóre treści zostały skopiowane na nową platformę, ale nic nie znika

 • pajacyk_123 napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 18:27:25:

  RSS jest i działa, kto chce ten znajdzie. Pisałen tylko, że odpowiedniego linka nie ma na stronie w postaci jakiejś ikonki. Choć z tego co rozumiem, bardziej zależy ci na tym, żeby ludzie korzystali z newslettera niż rss'a, więc może tak miało być? ;)

 • pajacyk_123 napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 18:35:02:

  Co do disqusa, nie miałem z nim jakichś złych doświadczeń, a trzeba przyznać, że jest wygodny:
  - można pisać zarówno anonimowo, jak i posiadając konto
  - jest powszechnie używany, więc w jednym miejscu zbierają się powiadomienia o odpowiedzi na nasze komentarze z dużej części odwiedzanych przez nas stron/blogów
  - masz do dyspozycji różne opcje moderacji (ale równie dobrze możesz też zupełnie nie ingerować w dyskusje)
  - są chyba dostępne opcje exportu/importu komentarzy tak, żeby mieć w razie wielkiej wpadki jakiś backup.

 • kamykologia napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 18:42:01:

  Czy się podoba? NIE. Wielki film z samowłączeniem jest poniżej poziomu i chyba szacunku. Prosty układ góra-dół zmieniony na chaotyczny. Kolorowo jak na jarmarku. Wszystko to pewnie jest z powodu osiągnięcia etapu "zmonetyzować blog" i dlatego też pewnie komentarze są niemile widziane. Niby wszystko dla czytelnika, a w najważniejszym momencie o nas zapomniano. Jest niestrawnie. Jest źle. Jest dzisiaj smutno. Subiektywnie patrząc.

 • kamykologia napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 18:59:12:

  Komentarze są - ten punkt mojej wypowiedzi więc nieaktualny. Zauważyłem, że sensowny wygląd ma jakby podstrona "najnowsze felietony" - czy nie można zrobić aktywnego przenoszącego linku z głównej?. Teraz muszę kliknąć w artykuł i na górnej belce jest możliwość kliknięcia w napis. To mi wygląda czytelnie i nowocześnie. Tylko dostęp zaszyfrowany albo czegoś nie dostrzegam.

 • lkuziem napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 19:03:54:

  na dzień dobry zostałem zaatakowany reklamą Macieja przez Macieja.. Głośno i na pół ekranu...

  poczekam jeszcze trochę, aż błędy wieku dziecięcego zostaną usunięte.
  Swoją drogą niezły kit w reklamówce wstawiłeś :D

 • maciek.samcik napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 19:34:33:

  @pajacyk123: szczerze pisząc RSS nie jest tym, co kocham najbardziej...
  @kamykologia: jest link z głównej - taki żółty button "więcej felietonów"
  @lkuziem: kit? :-) sama prawda!

 • lkuziem napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 20:14:40:

  "kiedy ich namierzę, nie mają szans się ukryć"
  "teraz wyjawisz mi wszystkie swoje sekrety"

  żartujesz?

 • nerkofil napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 20:16:24:

  Po wstępnym "zerkingu", mam kilka uwag i spostrzeżeń nt. nowego serwisu:

  1. estetycznie nazwa domeny wygląda trochę słabo (cóż, wygodnie się wpisuje) - pamietacie pewnego lekarza który wykupił domenę "theRapist.com" ? ;-))

  2. Maćku, dziękuję że w wersji mobilnej nie włącza mi się "zapisz sie obywatelu" i "filmik śledczego"! Zwłaszcza gdy będę pamiętać o wyłączeniu dźwięku żeby nie obudzić córki, wchodząc na Subiektywność..

  3. wersja stacjonarna bardziej mi odpowiada - szkoda że nie można się na nią przełączyć na urządzeniu mobilnym! (Może mały przycisk - niektóre Serwisy go mają!) Jestem zmuszony do liniowego skrolowania w dół zawartości z miliardem migadełek, zamiast sięgać po treść także z boków!

  4. sama idea zrobienia z Bloga - Gazety jest fajna i kierunek jest słuszny IMHO - teraz zamiast patrzeć liniowo, jakie dziś u Samcika danie dnia jest serwowane, mogę chłonąć Subiektywność achronologicznie i asynchronicznie - to jest wygodne, zwraca uwagę na dodatkowe aspekty i powiązania.

  4a. podoba mi się agregacja treści podobnych - mam wenę na serię Kasowników - zasiadam i chłonę. Książki polecane w jednym miejscu, zamiast dyndać na końcu każdego wpisu - profesjonalniej zajrzeć na "półkę". Spotkania i eventy - razem. Po poznańsku jest - podoba mi się ornung ;-)

  5. Dla mnie, który pamiętam jeszcze ostatni działający komputer Odra na poznańskiej Polibudzie, śmiszne nieco jest to zwracanie się Serwisu do mnie, per Czytelniku, a wypowiedz się, a zagłosuj, a zapisz się, a przeczytaj tu też, no działaj, nie pękaj, dalej, więcej, a chyżo! :-) Cóż, taka forma i czasy, komputer mi każe i wykrzyknikuje! ;)

  6. Komórka mi się jąka. Na mało którym serwisie mój Samsung Grand II mi się zacina i skacze przy skrolowaniu, jak na "Subiektywnie".. Ktoś optymalizuje te skrypty na Serwisie, czy wszystkie po części dublują swe czynności?.. Aż tak się nie poświęcę ekonomicznie i nie będę kupował komórki za 3 tysiące, czy nieporęcznego tabletu, bo nie posiadają ekranu o tak wysokiej rozdzielczości jak mój, a ja ślepy jestem już, widzieć mi nużna wyraźnie. Pewnie zacznę czytanie via RSS - ktoś poleci może coś lekkiego na Androida?

  Uff, idę się męczyć dalej :D

 • nerkofil napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 20:50:02:

  Spostrzeżenie techniczne:
  Na pewno przy blokowym podziale treści łatwiej będzie ogarnąć statystycznie i znaleźć "most klikable parts", a automaty modyfikujące wygląd witryny zrobią resztę, dostosują wygląd całości do statystycznie najlepszych gustów czytelników... Skoro byle google analytics potrafi to robić na moim WWW...

  Ale Maćku nie pozwól im na wyrzucanie mało klikalnych, a wartościowych treści... Jak wyszło np. na BOK Play w wersji mobilnej, gdzie nie da się podejrzeć salda rachunku (faktury są, ale sumować trzeba ręcznie, na kalkulatorze :) Robot uznał, że "mobilni" nie sprawdzają salda i usunął :DD

 • pajacyk_123 napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/06 21:14:53:

  @nerkofil - ponieważ w rss są tylko zajawki a nie całe artykuły: fivefilters.org/content-only/ + apka feedly

 • lesofi napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/07 06:19:52:

  A ja lubię rss i co rano sobie z czytnika pobieram najnowszy artykuł. Jakby kto wiedział jak go sobie ustawić to się ucieszę.

  Strona fajna, kolurowa, dużo wodotrysków, czasem się przycina i hałasuje z rana. Ale ja wiem, że wszystko będzie dobrze! Choćby i była czarno-biała i cicha i nic by na niej się nie ruszało, i tak będę wchodzić.

 • lesofi napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/07 06:30:47:

  Dobra, już mam! Mówiłam, że wszystko będzie dobrze :)

 • dzoelo napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/07 08:27:35:

  Generalnie jestem na +, choć na starym blogu bardzo podobało mi się (i podoba) to, że wchodzę i od razu widzę, jeśli jest coś nowego, to czytam (lub nie), jeżeli nie ma - wracam za jakiś czas. Na nowym pojawia się film z yt, tak wiem, że za jakiś czas go nie będzie, potem muszę poczekać aż się przewinie lista z artykułami, lub samemu ją przewinąć.
  I przede wszystkim nowy blog jest zasobożerny, z konieczności uruchomiłem go na słabszym kompie i czekałem, czekałem, czekałem aż się wszystko wczyta i załaduje. Może warto jeszcze popracować nad optymalizacją? Powodzenia :)

 • jakubanderwald napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/07 09:26:48:

  Skok technologiczny był temu serwisowi potrzebny od dawna i dobrze, że nastąpił.

  Niestety, blog który nie ma komentarzy, a za to wita ogromnym, samoodtwarzającym się wideo z dźwiękiem, to nie blog - więc warto by te dwa elementy poprawić.

 • marekjamk napisał(a) komentarz datowany na 2017/04/07 10:53:59:

  "nie będzie tego całego czytelnictwa niezadowolonego... nie będzie niczego!"

  Dobra zmiana by Samcik ;)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny