Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

poniedziałek, 17 kwietnia 2017

Świąteczna atmosfera, czyli Ile kosztują najdroższe jaja na świecie?

Mam nadzieję, że mimo świątecznej atmosfery jeszcze nie macie dosyć jaj ;-). Bo właśnie o jajach chciałbym Wam opowiedzieć dziś historyjkę. Otóż jakoś dwa lata temu pewien handlarz złomem w USA kupił złote jajko za 14.000 dolarów z zamiarem przetopienia go na złom. Ponieważ było podejrzanie ładne, zaniósł je do jednej z londyńskich firm jubilerskich. Tam uświadomiono mu, że jajko jest jednym z zaginionych w czasie rewolucji październikowej w 1917 r. jajek Fabergé. Na ile oszacowali jego wartość jubilerzy? To prawdopodobnie najdroższe jajko świata! 

Cały tekst znajdziesz pod tym linkiem

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
poniedziałek, 17 kwietnia 2017 09:13

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line