Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

sobota, 15 kwietnia 2017

Uber miał rozwalić system, ale... pokazał nowe liczby i chyba coś poszło nie tak

Im bardziej przyglądam się globalnej ekspansji Ubera, tym bardziej się zastanawiam: czy to będzie najbardziej spektakularny pokaz siły nowych zasad ekonomii - tzw. ekonomii współdzielenia - czy gigantyczna klęska. Uber najpierw mnie oczarował (zamawianie samochodu z aplikacji, przypinanie karty przez jej fotografowanie, płacenie bez nawet jednego kliknięcia), potem zniechęcił (zamiast ludzi wożących dla przyjemności są wyzyskiwani kierowcy, automaty-niewolnicy aplikacji), a ostatnio znów zaciekawił (o ile naśladowanie taksówek już nikogo nie podnieca, to usługi takie jak UberPool - czyli przejazdy łączone - rzeczywiście mogą rozwalić system).

Czytaj też: Uber był u mnie prawie skończony. Ale zrobił... to

Uber zaczął działać w 2010 r., ale nie przyniósł jeszcze ani dolara zysku. Przeciwnie: przepala pieniądze w tempie iście kosmicznym. Jego szefowie ujawnili właśnie Bloombergowi dane dotyczące 2016 r., z których wynika, że firma...

Cały tekst znajdziesz na stronie www.subiektywnieofinansach.pl

Tutaj jest link bezpośrednio do tekstu

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
sobota, 15 kwietnia 2017 10:35

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line