Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

piątek, 19 maja 2017

Abonament na święty spokój kupisz bez agenta. Wystarczy tablet i 5 minut. Testują nowe polisy

Jakiś czas temu pokazywałem Wam pakiet Hestia 7, dzięki któremu proste ubezpieczenia – sprowadzające się do przeciągania klocków-ikonek na pulpicie – zaczęli oferować agenci Ergo Hestia. Postulowałem w rozmowach z przedstawicielami firmy udostępnienie tej „zabawki” klientom bez pośrednictwa agentów, ale firma się tego obawiała. Teraz takie pomysły na sprzedawanie ubezpieczeń przez internet wprowadzają inne firmy.

Układankę ubezpieczeń do samodzielnej konfiguracji możecie spotkać od kilku dni na stronie internetowej firmy Allianz. Rzecz nazywa się Allianz1 i już na starcie zachęca prostotą. Na początek podaje się trzy dane: miejsce zamieszkania i wykonywany zawód. Te trzy cechy pozwalają firmie wycenić większość ryzyk. Potem na ekranie ukazuje się standardowy pakiet czterech ubezpieczeń, które firma oferuje domyślnie osobom nie mającym ochoty nic konfigurować. Ceny są niskie, bo Allianz oferuje pakiet w postaci miesięcznego abonamentu. To też nowy trend w ubezpieczeniach – zamiast składki rocznej płaci się abonament „za święty spokój” w cenie biletu do kina.

Szczegóły i mój test nowej polisypod tym linkiem

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
piątek, 19 maja 2017 10:05

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line