Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

wtorek, 16 maja 2017

Koniec z płatnym roamingiem tego lata? Firmy telekomunikacyjne przedstawiły taryfy. Uups...

Jak wiecie, Komisja Europejska wywalczyła obniżkę opłat roamingowych dla osób podróżujących w ramach Unii Europejskiej. Już od 2015 r. podróżując po zjednoczonej Europie płacicie maksymalnie 95 gr. za minutę połączenia wykonanego i najwyżej 25 gr. za minutę połączenia odebranego. Najdroższy SMS może kosztować 30 gr., a korzystanie z transferu danych - 1 zł za każdy megabajt. W sumie najbardziej boli ten internet - nasze smartfony korzystają z tylu aplikacji, że "spożywają" kilka gigabajtów w ciągu dwutygodniowych wakacji.

Czytaj też: W punkcie obsługi chcą ci kserować dowód? Nie pozwól!

Czytaj: Telekomy jak stręczyciele. Dlaczego nie blokują tych numerów?

Czytaj też: Lepiej kupić abonament solo czy z telefonem? Sprawdzam

Ale od tego lata Bruksela obiecała likwidację kosztów roamingu po całości. A więc: koszty dzwonienia, SMS-owania i wysyłania danych w dowolnym kraju Unii Europejskiej miały być takie same, jak w kraju, gdzie klient mieszka. Chcieli dobrze, a wyszło tak sobie. Większość polskich teleoperatorów oświadczyła, że nie obniży opłat za korzystanie z telefonu do poziomu tych "domowych".  A w każdym razie nie zrobi tego bez żadnych ograniczeń. Jest więc taniej, ale...

Który telekom obniży ceny rozmów do zera? A który przedstawił najgorszą ofertę? Szczegóły w tekście pod tym linkiem

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
wtorek, 16 maja 2017 14:47

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line