Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

poniedziałek, 05 czerwca 2017

Firma chemiczna znów pożycza od nas kasę. Przez pięć lat będzie płaciła po 5%. Warto?

Jeszcze przez dwa dni można zapisać się na obligacje zakładów chemicznych PCC Rokita. Ta firma już od dłuższego czasu raz po raz oferuje zwykłym ciułaczom swoje obligacje, ale tak się złożyło, że jeszcze nie recenzowałem na „Subiektywnie o finansach” tej propozycji inwestycyjnej. Tym razem w ofercie jest porcja obligacji wartych 25 mln zł, które PCC Rokita wykupi za pięć lat. Do tego czasu będzie wypłacała raz na kwartał odsetki. Oprocentowanie ma najprostszą z możliwych konstrukcję – po prostu 5% w skali roku. To trochę wyróżnia ofertę Rokity od innych obligacji, które przeważnie mają oprocentowanie uzależnione od stawki WIBOR.

Czy warto ulokować w ten sposób pieniądze? Całą recenzję znajdziesz tutaj

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
poniedziałek, 05 czerwca 2017 09:04

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line