Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

poniedziałek, 05 czerwca 2017

Firma chemiczna znów pożycza od nas kasę. Przez pięć lat będzie płaciła po 5%. Warto?

Jeszcze przez dwa dni można zapisać się na obligacje zakładów chemicznych PCC Rokita. Ta firma już od dłuższego czasu raz po raz oferuje zwykłym ciułaczom swoje obligacje, ale tak się złożyło, że jeszcze nie recenzowałem na „Subiektywnie o finansach” tej propozycji inwestycyjnej. Tym razem w ofercie jest porcja obligacji wartych 25 mln zł, które PCC Rokita wykupi za pięć lat. Do tego czasu będzie wypłacała raz na kwartał odsetki. Oprocentowanie ma najprostszą z możliwych konstrukcję – po prostu 5% w skali roku. To trochę wyróżnia ofertę Rokity od innych obligacji, które przeważnie mają oprocentowanie uzależnione od stawki WIBOR.

Czy warto ulokować w ten sposób pieniądze? Całą recenzję znajdziesz tutaj

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
poniedziałek, 05 czerwca 2017 09:04

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • tsaba110 napisał(a) komentarz datowany na 2017/07/01 20:43:05:

  Panie Redaktorze!

  Przesyłam interesującą informację.
  Warszawa, 1.07.2017

  Wczoraj, po codziennym otwarciu konta internetowego zobaczyłem, że saldo moich aktywów zmniejszyło się o 98 tyś zł. !!! Wyparowały dane o IKE. Telefon do infolinii - pani tez nie widzi i nic nie może, ale przekierowała do doradcy finansowego, który też nic nie wiedział ale obiecał się dowiedzieć i oddzwonić. Dotrzymał słowa (to pani Alicja Sobczak - dziękuję). Okazało się, że ING prowadzi prace nad bankowością internetową i pewne funkcjonalności mogą znikać (Bez ostrzenia !!!). Komentarz: brak profesjonalizmu, brak szacunku dla klientów którzy żywią Bank, ING ma klientów w b. głębokim poważaniu. Proszę sobie wyobrazić reakcję kogoś kto jest codziennie karmiony informacjami o kradzieżach typu pishing i zauważa że zginęło mu 100 tyś zł !!! Czego żądam: wyjaśnienia, przeprosin oraz ukarania osób odpowiedzialnych za ten skandal. Dokładnie ten sam mail wysyłam do redaktora Samcika z Gazety Wyborczej, aby poinformował o tym skandalu, tzn. traktowaniu klientów w ING. Na marginesie, nowa wersja bankowości internetowej ING to jeden wielki skandal: zamiast przejrzystych tabel ze starszej wersji, są jakieś torty, kółka z wpisanymi liczbami, strony trzeba przewijać w nieskończoność aby dotrzeć do informacji, system jest maksymalnie zagmatwany. Ktoś zarobił niezła kasę za pieniądze klientów ING aby stworzyć potworek, kulawe rozwiązanie.

  Adam Płaźnik, jeszcze klient od około 20 lat
  prof. med. , 02-792 Warszawa, ul. Lanciego 10E/36
  tel. 604069049
  joanna.erdman@jecorp.com

 • hopinie napisał(a) komentarz datowany na 2017/12/11 18:23:49:

  Od pożyczania pieniędzy powinien być bank, a nie firma chemiczna.

  _______________________
  chwilówki od 18 lat

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny