Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

czwartek, 08 czerwca 2017

Getin kusi dziwną polisą. Podobno z gwarancją. Stuprocentową. Sprawdziłem i...

Napisał do mnie pan Adam, którego mamie w Getin Banku zaproponowano produkt o nazwie „Obligacje Korporacyjne Plus III”. Mamie wiedziano, że to coś zamiast lokaty bankowej i że osiągnie większy zysk bez ryzyka. Z tym „bez ryzyka” to od razu było wiadomo, że ściema, ale sprzedawca jeszcze podkręcił przekaz dając do zrozumienia (nie wiem jak wyraźnie), że produkt jest „gwarantowany”. Czyli, że nie można na nim stracić. Pan Adam poprosił mnie o to, bym poradził jego mamie. Brać? Nie brać?

Czytaj też: Bank ujawnił historię rachunku klienta jego… byłej żonie. Uups!

Staram się nie mieć żadnych uprzedzeń, więc podszedłem do sprawy chłodno. To, że Getin Bank oferuje produkt o nazwie „ubezpieczenie”, który ma w tytule „obligacje korporacyjne”, jest komunikowany jako alternatywna dla depozytu bankowego, a w rozmowie pojawia się słowo „gwarancja”, budzi oczywiście najgorsze skojarzenia. Getin już kiedyś tak ludziom sprzedawał „ubezpieczenia” i dla wielu z nieszczęsnych klientów była to najgorsza decyzja w życiu (no, może poza kredytem frankowym z DomBanku :-)). Ale może tym razem nie ma kantu i te skojarzenia to tylko zbieg okoliczności?

Czytaj też: Getin Bank jest już na dnie. A co na to Leszek C?

Czytaj: Getin nałożył 100 zł kary za nie używane konto. Postawiła się i…

„Obligacje Korporacyjne Plus III” to... No właśnie: czym jest ten tajemniczy produkt, którym kuszą getinbankowcy? Przyjrzałem mu się baaardzo blisko. Wnioski przedstawiam w tekście na www.subiektywnieofinansach.pl. Link do tekstu jest tutaj

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
czwartek, 08 czerwca 2017 14:12

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line