Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

piątek, 23 czerwca 2017

Tak banki kantują nas na oprocentowaniu depozytów. Przeczytaj, żeby nie dać się nabrać!

Głównym źródłem niesprawiedliwych zysków banków jest dziś rolowanie lokat. Zakładasz promocyjną na trzy miesiące, a potem – już po cichu – oprocentowanie się zmienia na symboliczne. Czy bank informuje o zmianie oprocentowania? Cóż, w warunkach depozytu jest podane, iż jest odnawialny i że odnawia się na oprocentowaniu standardowym. Więc o co chodzi? Ano o to, że sprawdzanie oprocentowania pieniędzy nie jest treścią życia klientów banków, więc nie można od nich oczekiwać, że będą w pełni świadomi wszystkich manewrów jeśli chodzi o oprocentowanie ich pieniędzy.

Uczciwy bank powinien wysyłać informację: „drogi kliencie, skończyła się promocja i musieliśmy obniżyć oprocentowanie twoich pieniędzy, ale nie przejmuj się, wkrótce będą kolejne promocje i na pewno cię o nich powiadomimy”. Klient zrobiony w bambuko jeśli chodzi o warunki oprocentowania będzie już zawsze traktował swój bank jako bandę przekręciarzy, którzy tylko czekają, by do naciąć. A to nie jest dobre podglebie do sympatycznej relacji.

Pod tym linkiem znajdziecie przegląd trików, którymi bankowcy kantują nas, wprowadzają w błąd lub przynajmniej nie mówią nam całej prawdy, gdy przynosimy im nasze ciężko zarobione oszczędności.

Czytaj też: Kiedy banki przestaną obniżać nam oprocentowanie depozytów? Musi się zdarzyć kilka rzeczy. I chyba niektóre zaczynają się dziać!

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
piątek, 23 czerwca 2017 08:10

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • boddekk napisał(a) komentarz datowany na 2017/06/23 17:25:32:

  Według mnie macie w 100% prawdę, właśnie tak kantują a co robi rząd ws tym temacie ? Kompletnie NIC ! Pozdrawiam Karolina - Mój blog : osobistypamietnik.bloggg.pl/o-mnie/

 • sylsyl1989 napisał(a) komentarz datowany na 2017/06/27 08:21:21:

  dzięki za ostrzeżenie

 • gifras napisał(a) komentarz datowany na 2017/07/04 14:41:57:

  Bardzo dobrze, że są takie blogi jak ten, które ostrzegają przed oszustami. Bank to bank zawsze stara się na nas zarobić i będzie tak zawsze.

 • marek_kon napisał(a) komentarz datowany na 2017/07/10 11:07:59:

  Dzięki za zwrócenie uwagi na ten problem. Tak przy okazji - np. lokaty w idea banku często tak się kończą :)
  Przy okazji polecam ranking lokat bankowych - www.wktorymbanku.pl/lokaty

 • dzoelo napisał(a) komentarz datowany na 2018/02/08 19:37:21:

  ranking lokat - zapraszam

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line