Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

środa, 14 czerwca 2017

Zmiana na stołku prezesa w drugim największym banku w Polsce! Odchodzi "najdroższy"!

Odchodzi Luigi Lovaglio, wieloletni wiceprezes i prezes Banku Pekao, drugiego największego w Polsce. W fotelu szefa "żubra" zastąpi go Michał Krupiński, były prezes PZU. Choć Lovaglio był prezesem Pekao raptem przez sześć lat (od maja 2011 r.) i sporo mu brakuje do stażu najdłużej „urzędujących” prezesów banków, to wielki wpływ na zarządzanie bankiem miał już od 2003 r., kiedy zasiadł w zarządzie „żubra”.

Lovaglio to od wielu lat najlepiej wynagradzany prezes banku w Polsce. Od dwóch lat do jego kieszeni wpadało po ponad 11 mln zł (w tym ok. 4 mln zł stałej pensji kontraktowej, reszta w bonusach i tzw. akcjach fantomowych). Przez cały okres swojej prezesury zgarnął ok. 50 mln zł. Lovaglio jeszcze za czasów, gdy był wiceprezesem, miał wyższą pensję, niż jego szef, Jan Krzysztof Bielecki. Krytykowano Lovaglio też za „chropowaty” styl zarządzania. W żadnym banku – może poza małymi bankami powstającymi od zera, jak np. Alior Bank – tak wiele decyzji nie trzymał w ręku jednoosobowo prezes.

Co oznacza odejście Lovaglio? Jak należy ocenić jego rządy? Zapraszam do mojego felietonu na www.subiektywnieofinansach.pl. Link do tekstu jest tutaj

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
środa, 14 czerwca 2017 20:40

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line