Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

czwartek, 27 lipca 2017

Mógłby z prywatnej kasy spłacić jedną trzecią zadłużenia Polski. Oto najbogatszy człowiek

Najbogatszym człowiekiem na świecie został dziś Jeff Bezos, główny udziałowiec i założyciel Amazona. Zdetronizował na fotelu finansowego króla świata niejakiego Billa Gatesa, twórcę Microsoftu, którego majątek co prawda też rośnie, ale w dużo wolniejszym tempie. Jeszcze trzy lata temu, gdy majątek Gatesa był wart 80 mld dolarów, Bezos miał tylko 30 mld „zielonych”. Tylko w ciągu ostatniego roku jego majątek przyrósł o 24 mld dolarów.

Trzecim najbogatszym człowiekiem na świecie jest hiszpański magnat odzieżowy i założyciel marki Zara – niejaki Amancio Ortega. Jego majątek jest podliczany na prawie 83 mld dolarów. Na czwartym miejscu wśród najbogatszych jest Mark Zuckerberg, twórca Facebooka, który ma 75 mld dolarów, zaś na piątym – z niemal identycznym „urobkiem” – najsłynniejszy inwestor świata Warren Buffett.

Co mógłby nam zrobić Bezos, gdyby tylko chciał? Policzyłem, a wyniki tych obliczeń znajdziecie tutaj

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
czwartek, 27 lipca 2017 20:24

Polecane wpisy

Trackback

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny