Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

poniedziałek, 03 lipca 2017

Wygrała w sądzie z bankiem, ale oprócz pieniędzy dostała... list z ultimatum. Co robić?

W przwróżnych sporach z konsumentami strategia bankowców jest mniej więcej taka, że oddają pieniądze tylko tym, którzy pójdą do sądu i wytrwają przez dwie instancje. W przypadku pozostałych klientów finansiści udają, że nic się nie stało. I to już samo w sobie jest frustrujące, bo dobitnie pokazuje, że „państwo działa teoretycznie”. Jest nielegalny produkt finansowy – co widać zarówno w indywidualnych wyrokach sądowych, jak i w orzecznictwie Sądu Ochrony Konkurencji i Konsumentów – a banki nie mają najmniejszej ochoty rozliczyć się z klientami. Żeby to chociaż kogoś obchodziło. Ale nie, ważniejsze są pomniki.

Czytaj też: Bank zamienił ubezpieczenie na prowizję. Ale się na tym przejechał

Bankowcy poczynają sobie coraz odważniej. Po przegranym procesie otrzepują marynarki i… zaczynają się dobierać do klientów, żądając rewanżu. Obiektem takiej właśnie ofensywy stała się ostatnio pani Lucyna, która walczyła jak lwica o delegalizację UNWW i zwyciężyła – sąd w pierwszej instancji uznał, że bank ma zwrócić składki, zaś sąd odwoławczy przyklepał ten wyrok. Bank w ciągu dwóch tygodni po uprawomocnieniu się wyroku zwrócił zasądzone pieniądze – w sumie 26.000 zł – ale równocześnie wysłał do klientki czułe pisemko. Pisemko, po przeczytaniu którego pani Lucyna zbladła, a potem zaczęła się zastanawiać co tu jest grane.

Szczegóły tej sprawy znajdziecie na www.subiektywnieofinansach.pl, czyli na mojej nowej stronie internetowej. Polecam szczególnie sekcję dla osób walczących z bankami, firmami ubezpieczeniowymi i pośrednikami różnej maści - "Na wokandzie".

Tekst o próbie zemsty banku na pani Lucynie znajdziecie tutaj

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
poniedziałek, 03 lipca 2017 09:19

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • ambrirab napisał(a) komentarz datowany na 2017/07/03 09:59:45:

    no to niech się nie czują

  • nabity1 napisał(a) komentarz datowany na 2017/07/05 17:39:02:

    Witam,
    Panie Macieju temat z innej nieco beczki. W październiku mija mi 10 lat kredytu. Chciałbym uniknąć przedawnienia. Czy aby ruszyć z bankiem sprawy abuzywnych wpisów i UNWW wystarczy do października wysłać pismo??
    z góry dziękuje

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

Maciej Samcik

Od 1997 r. dziennikarz ekonomiczny „Gazety Wyborczej”. Specjalizuje się w tematyce finansowej. Pisze o bankach, giełdzie, funduszach inwestycyjnych oraz finansach osobistych. Autor i współautor poradników o oszczędzaniu, rankingów i konkursów giełdowych.
Laureat prestiżowych nagród dziennikarskich, w tym nagrody „Grand Press”.
Pochodzi z Poznania. Z wykształcenia ekonomista, absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu.


użytkowników on-line