Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

piątek, 04 sierpnia 2017

Neymar będzie zarabiał pół miliona złotych. Dziennie! Co można byłoby mieć zamiast niego?

Neymar został najdroższym piłkarzem świata - przechodzi z Barcelony do PSG za... 222 mln euro! A razem z pensją i premiami będzie kosztował katarskich właścicieli klubu z Paryża... ponad 550 mln euro! To gigantyczna fortuna. Jak można wydać tyle pieniędzy na jednego tylko piłkarza? Owszem, PSG jest jednym z kilku najbogatszych klubów świata (roczne przychody z biletów, praw telewizyjnych oraz marketingu wynoszą mniej więcej 520 mln euro), ale płacić takie pieniądze za jedną parę nóg (oraz mózg, który tymi nogami zarządza) wydaje się absurdem. A może jednak nie?

Co można byłoby kupić w cenie Neymara? Na przykład... 10 lat w najdroższym apartamencie hotelowym świata. Z pięknym widokiem na ocean, służącymi, prywatnym kierowcą i kucharzem. Kilka innych pomysłów na wydanie 222 mln euro podsuwam tutaj.

Sprawdziłem też ile będzie zarabiał Naymar na godzinę i jak to się ma do pensji naszego Roberta Lewandowskiego. Prześwietliłem też potencjalne zyski, które przez pięć najbliższych lat może czerpać PSG z powodu posiadania na pokładzie takiego Neymara. Zapraszam do lektury!

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
piątek, 04 sierpnia 2017 08:31

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • jureke.30 napisał(a) komentarz datowany na 2017/08/05 18:35:18:

  bankowa hossa wisi w powietrzu

  analizy-rynkowe.pl/czy-bankowa-hossa-na-gpw-moze-trwac-dalej/

 • insanebear napisał(a) komentarz datowany na 2017/08/09 11:34:58:

  Niewyobrażalna kasa!

 • michalinek123 napisał(a) komentarz datowany na 2017/08/21 11:00:28:

  Cena, za jaką PSG wykupiło Neymara przekracza ludzkie pojęcie, ale tak to jest jak cały biznes opłaca szejk. Oczywiście Neymar na tym bardzo skorzysta, bo przez całą swoją karierę w Barcelonie był w cieniu Messiego. W PSG będzie miał okazję się pokazać całemu światu.

 • mseb napisał(a) komentarz datowany na 2017/12/13 00:53:47:

  Kwota chora. Wystarczy że załapie kontuzję na dłuższy okres i po zyskach.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny