Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

wtorek, 10 października 2017

Jak najszybciej zapłacić mandat za... zbyt szybką jazdę? Uśmierzą ten ból błyskawicznie

Sopocka firma Blue Media od kilku dni promuje serwis www.zaplacmandat.pl, który ma jeszcze przyspieszyć proces opłacania mandatów online. Wystarczy wpisać imię i nazwisko, serię i numer mandatu, swój PESEL, kwotę do zapłaty i e-mail, na który ma przyjść potwierdzenie, iż mandat został opłacony. Potem już tylko wybieramy formę płatności (BLIK, przelew ekspresowy z konta bankowego, karta płatnicza) i potwierdzamy transakcję.

System automatycznie zajmuje się tym, by pieniądze trafiły na właściwe konto. Formalnie wysyłamy przelew na konto Blue Media, a ona przekazuje płatność do urzędu skarbowego, który zajmuje się przyjmowaniem płatności mandatowych. Rzecz niestety nie jest tania, bo takie pośrednictwo kosztuje 5 zł prowizji. Ale w Blue Media twierdzą, że opłaca się tę prowizję zapłacić. Dlaczego?

Więcej o tym przeczytasz pod tym linkiem

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
wtorek, 10 października 2017 07:10

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • darmowachwilowka napisał(a) komentarz datowany na 2017/10/14 20:18:40:

    Średnio widzę sens takiego rozwiązania. Przecież zrobienie przelewu za mandat, w dobie kont internetowych to żaden problem.

    ________________________________
    chwilówka za darmo

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny