Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

czwartek, 05 października 2017

Na rynek wszedł nowy, mobilny bank. Łatwe płacenie rachunków i zniżki za e-zakupy

Wchodzenie pocztowców w XXI wiek dotyczy też usług finansowych, pokrewnych do rozwożenia listów i paczek oraz do wykonywania przekazów pieniężnych i dostarczania ludziom emerytur. Poczta uruchomiła bowiem mobilny bank. Nazywa się Envelo Bank i prezentuje się, przynajmniej na pierwszy rzut oka, naprawdę nieźle (dopiero zacząłem go testować własnymi pieniędzmi).

Rejestracja do Envelo Banku następuje poprzez serwis internetowy, ale później już bez problemu można obsługiwać konto przez aplikację mobilną. Bank ma kilka funkcji, które do tego zachęcają – to właśnie przez aplikację mobilną najłatwiej jest np. płacić comiesięczne faktury otrzymywane od telekomów, czy firm energetycznych. Są też w Envelo Banku zniżki dla osób, które często robią zakupy przez internet, o ile oczywiście przy dostarczaniu zakupów korzystają z usług Poczty Polskiej.

Czytaj o tym, że… na poczcie czas się rozdwaja

Czytaj też: Ostatni bankowy debiutant, czyli Nest Bank, zaskakuje nowymi usługami

Pod względem cennika podstawowych usług Envelo Bank nie będzie najtańszy na rynku, ale zmieści się w pierwszej dziesiątce najtańszych banków. W cenie zero złotych jest prowadzenie EnveloKonta pod warunkiem dostarczenia 1000 zł przychodu miesięcznieEnveloKarta do tego konta – podobno nie jest obowiązkowa, ale wykonując rejestrację do banku nie dostałem możliwości wyboru opcji “rezygnuj z karty” – jest z kolei za zero po wykonaniu jednej transakcji w miesiącu.

Czytaj pełną recenzję nowego banku

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
czwartek, 05 października 2017 09:12

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • k3tjow napisał(a) komentarz datowany na 2017/10/06 13:22:24:

    Fajny Blog :D

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny