Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

wtorek, 14 listopada 2017

Chcesz w ciągu pięciu minut zapewnić sobie aż 920 zł money-backu? Uwaga, podaję przepis

Jak część z Was zapewne wie, istnieją dwa preferencyjne „opakowania” dla oszczędności, które pozwalają zaoszczędzić na podatkach. Oba wymagają spełnienia tylko jednego warunku – utrzymania zgromadzonych w nich pieniędzy do wieku emerytalnego. Pierwsze rozwiązanie to konto IKE (przy wypłacie po osiągnięciu emerytury nie płaci się 19% podatku Belki od osiągniętych zysków), a drugie – konto IKZE (daje ulgi w corocznym podatku PIT).

Stracona szansa to zwłaszcza IKZE. Tu nagroda za oszczędzanie jest szybka: można odpisać wpłacone w danym roku kwoty od podatku dochodowego. W bieżącym limit wpłat na IKZE wynosi 5115 zł. To oznacza, że wykorzystując w całości limit wpłaty na IKZE można zapłacić o 920 zł mniejszy podatek (jeśli mieścimy się w pierwszym progu). Najlepiej zarabiający – ci, którzy wpadają w podatek dochodowy w wysokości 32% – przy maksymalnej dopuszczalnej w tym roku wpłacie mają do zaoszczędzenia aż 1637 zł.

Pewien duży ubezpieczyciel, za pośrednictwem należących do niego funduszy inwestycyjnych, od kilku dni proponuje Polakom konto IKZE bez żadnych prowizji „na wejściu”, zakładane w ciągu kilku minut całkowicie online, a na dodatek ze ściętą w porównaniu do standardowej oferty opłatą za zarządzanie funduszami.

Kto nie ma jeszcze IKZE, a chciałby je założyć z poziomu fotela, prawdopodobnie nie znajdzie zbyt wielu tańszych ofert (choć nie jest ona bez drobnych wad, napiszę o nich dalej). I zapewne nie znajdzie też ofert wygodniejszych do wprowadzenia w ich życie.

Więcej na temat tej oferty, która bardzo mnie ucieszyła, znajdziecie pod tym linkiem

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
wtorek, 14 listopada 2017 09:10

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • zerbartys napisał(a) komentarz datowany na 2017/11/16 11:38:08:

  Fajnie że da radę założyć takie konto z domu muszę się zastanowić nad tym IKZE bo sam nie mam a skoro teraz jest taka oferta to czemu by nie skorzystać.

 • karii10 napisał(a) komentarz datowany na 2017/11/20 13:48:36:

  Ciekawa opcja, nie powiem że nie :D Ale że aż taki moneyback jest to aż mnie wprawia w osłupienie.

 • karii10 napisał(a) komentarz datowany na 2017/12/21 12:32:24:

  Wystarczyło się przyjrzeć żeby zobaczyć ile haczyków jest w tej umowie, nie oszukujmy się nikt nie da takiej kwoty od tak ;)
  ________
  Biuro Getek

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny