Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

sobota, 06 stycznia 2018

Ile zarabia najsłynniejszy polski narciarz, który właśnie wyrównal nieprawdopodobny rekord?

Sukcesy Kamila Stocha oraz status „Lewandowskiego polskich sportów zimowych” każą zajrzeć mu do kieszeni i… odrobinę się sfrustrować. Wiadomo, że pieniądze to nie wszystko i że nikt nie skacze dla kasy, ale… okazuje się, że bycie bohaterem popularnego sportu zimowego daje dość małe pieniądze w relacji do osiąganych sukcesów. Za historyczny wyczyn w Turnieju Czterech Skoczni - zwycięstwo we wszystkich czterech konkursach - pan Kamil zainkasuje raptem 60.000 franków szwajcarskich – po 10.000 za każdy konkurs i 20.000 „szwajcarów” za zwycięstwo w całej imprezie.

Po obecnym kursie to daje jakieś 212.000 zł, czyli kwotę pozwalającą spłacić raptem jeden nieduży kredyt frankowy. Wiecie na jaki adres pisać w tej sprawie, do Zębu ;-). Pan Kamil jest jednym z nielicznych Polaków, których musi martwić spadający kurs franka… Turniej Czterech Skoczni – nawet przy tak bezprecedensowym zwycięstwie, jakie osiągnął Stoch – daje wynagrodzenie porównywalne z jedną dniówką Lewandowskiego.

Zresztą nie dalej, jak kilka dni temu byli mistrzowie skoków, w tym Martin Schmitt, zażądali, by nagrody w tej dyscyplinie sportu przestały być upokarzająco niskie. Nawet ten samochód Audi, który jest prezentowany przez telewizornię przy każdej transmisji, nie jest nagrodą dla zwycięzcy, tylko tak sobie stoi, dla jaj i reklamy.

Oczywiście: jeśli zebrać wszystkie konkursy i możliwe do zdobycia laury to w skokach można zarobić niezłe pieniądze. Konkursów w sezonie jest ponad 30, a nagrody dostaje się nie tylko za zwycięstwa. W tym sezonie Stoch i tak jednak ma już na koncie prawie 370.000 zł. To nie jest najgorsza wypłata.

Ile Kamil Stoch zarabia na skoczni i poza nią? Czytaj na www.subiektywnieofinansach.pl. Cały tekst znajdziecie pod tym linkiem

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
sobota, 06 stycznia 2018 22:02

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • flawimag napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/07 14:22:34:

  fajnnieee

 • frydanu napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/08 12:22:25:

  no

 • korniebo napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/08 15:23:50:

  to ja lubię

 • gossmes napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/09 13:00:05:

  To i tak nadal niesprawiedliwe, że piłkarze zarabiają tak duże pieniądze biegając jedynie za piłką a choćby lekarze, pielęgniarki, ludzie którzy służą innym ledwie mogą sobie pozwolić na tańsze auto. ;) Wpis interesujący..

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny