Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

wtorek, 02 stycznia 2018

Ranking największych absurdów minionego roku. I załatwionych spraw. Trzymajcie się foteli!

 

Niby sytuacja konsumentów jest dziś lepsza, niż 6-8 lat temu, gdy blog "Subiektywnie o finansach" bywał nie tyle ostatnią, co wręcz jedyną deską ratunku. Niby jest Rzecznik Finansowy, bardziej aktywny zrobił sę Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, a nawet Komisja Nadzoru Finansowego od czasu do czasu potrafi przemówić ludzkim głosem.

Instytucje finansowe coraz częściej mają swoich Rzeczników Klienta, a także procedury awaryjne, które nakazują nie wykłócać się z klientem o każde trzy złote, tylko uznawać małe reklamacje automatycznie. Poskarżyć się można też na profilach facebookowych banków, poczatować, a nawet pokłócić się przez wideoczat. A mimo wszystko moje biurko wciąż ugina się od spraw tak absurdalnych, że czasem wydaje mi się, iż pracuję w Archiwum X.

Przeglądając fiszki moich katalogów ze sprawami załatwionymi - oraz tymi, które są dopiero w trakcie załatwiania lub jeszcze czekają w kolejce - postanowiłem zrobić ranking największych wtop instytucji finansowych w 2017 r. Trzymajcie się mocno foteli, bo to będzie mocniejsze od potrójnego espresso.

Czytaj ranking wtop, przegląd spraw, które w 2017 r. udało nam się wspólnie załatwić oraz przegląd najpopularniejszych tekstów roku

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
wtorek, 02 stycznia 2018 12:11

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • adelaluk napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/02 13:11:15:

    ......

  • olessonn5 napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/03 11:39:49:

    Piątek miejsce tego zestawienia znam normalnie z życia. Ale nie kłóciłem się aż tak bardzo by iść do sądu. Bilet kosztował ledwie 12 zł. Tak absurdalne te zestawienie, że aż śmiać się chce z tego tragizmu.

  • kirizos napisał(a) komentarz datowany na 2018/01/04 12:18:14:

    Kolega 'adelaluk' zostawił adekwatny komentarz.. niektóre sprawy są normalnie niepojęte. Wpis ciekawy na prawdę ;)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny