Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

środa, 21 lutego 2018

Masz kartę pod ręką? Sprawdź jakie ma logo i... zacznij korzystać ze zniżek w sklepach. A jak?

Jeśli masz kartę płatniczą pod ręką, to spójrz jakie widnieje na niej logo i sprawdź jakie w związku z tym zniżki Ci przysługują. Dwie największe organizacje płatnicze na świecie mają swoje własne programy lojalnościowe. Programy Visy (Visa Oferty) i Mastercarda (Priceless Specials) są bardzo od siebie różne. Mastercard nagradza tylko klientów wybranych banków i niektórych kart. Z kolei program Visy jest bardziej „demokratyczny”: można w nim zapisać każdą kartę z logo tej organizacji.

Oba programy lojalnościowe różnią się też sposobem gromadzenia korzyści. W przypadku programu Priceless Specials za każde wydane kartą złotówki u partnerów (w wybranych sieciach handlowych) dostaje się punkty, które potem wymienia się na nagrody (dokładnie tak, jak w największym w Polsce programie lojalnościowym Payback). Visa Oferty to zaś lasyczny program rabatowy – po prostu kupujesz taniej (a w praktyce otrzymujesz zwrot części swojego wydatku) dlatego, że zarejestrowałeś w programie swoją kartę i robisz zakupy z sytemem Visa.

Już jakiś czas temu zarejestrowałem jedną ze swoich kart w programie Visa Oferty. Mógłbym zarejestrować ich więcej, bo nie trzeba ograniczać się do jednego plastiku. Dopóki zniżki są głównie do sklepów internetowych – nie mam potrzeby rejestrować w programie wszystkich swoich kart z logo Visa, ale już dla zniżek na zakupy stacjonarne zacznie to mieć znaczenie, bo niezależnie od tego którą kartę wyjmę z portfela – dostanę zniżkę w sklepie.

Pomożesz? Wybierzmy wspólnie najlepszy sposób płacenia w sieci. Zapraszam do głosowania i do odpowiadania na pytania!

Wypróbuj Visa Checkout: Nowy sposób płacenia w internecie. Prosty i bezpieczny, a przy tym oferuje ciekawe zniżki. Jeśli jesteś wyjadaczem wisienek, to pod tym linkiem można zarejestrować swoją kartę w usłudze Visa Checkout i zacząć oszczędzać na zakupach w sieci. Zaś pod tym linkiem przeczytasz na czym to polega

Zarejestrowałem kartę i... moje pierwsze wrażenia znajdziesz w tekście na www.subiektywnieofinansach.pl. Link do tekstu jest tutaj

Czytaj też: Co może powiedzieć o tobie karta płatnicza, którą masz w portfelu? Wbrew pozorom całkiem sporo!

Czytaj też: Jak z pomocą karty kredytowej zarządzać domowym budżetem i wyplątać się z długów?

Odwiedź też stronę akcji „O wygodnym płaceniu, czyli niezbędnik nowoczesnego konsumenta”. Tam piszę o wszystkich nowościach ze świata płatności oraz poradniki o bezpiecznym używaniu kart i wyciskaniu z nich maksymalnie dużo korzyści. Zapraszam: kliknij ten link

Ten artykuł powstał w ramach cyklu „O wygodnym płaceniu. Niezbędnik nowoczesnego konsumenta”, którego patronem jest organizacja płatnicza Visa, oferująca m.in. program rabatowy Visa Oferty oraz wygodne i bezpieczne płatności w internecie za pomocą usługi Visa Checkout.

                                                                                          

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
środa, 21 lutego 2018 09:09

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • terfenis napisał(a) komentarz datowany na 2018/02/21 11:51:50:

  Akurat mam visę. Muszę wypróbować tą opcję w takim razie :)

 • piotrgawlinski9 napisał(a) komentarz datowany na 2018/02/22 09:34:56:

  A ja mam mastercarda. Czyli chyba się nie załapię :(

 • damianero1 napisał(a) komentarz datowany na 2018/02/23 11:39:51:

  No ja mam mastercard, moze jakiś wpis o tym czy tam idzie też się załapać na jakieś promocje.

 • janusz8877 napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/05 11:58:03:

  Trzeba będzie zacząć zwracać uwagę na takie niuanse :)

 • gruszka94a napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/05 12:39:00:

  Prawda jest taka, że jest mnóstwo opcji na oszczędzanie pieniędzy, jednak mało osób o tym wie. Dla przykładu, jak ostatnio głowiłem się, jak przewieźć łóżko do nowego mieszkania i okazało się, że najkorzystniej wyjdzie zamieścić ogłoszenie na giełdzie transportowej. Postępując w ten sposób, można zaoszczędzić w skali roku naprawdę duże pieniądze.

 • zenbavers napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/09 09:36:05:

  No ja mam mastercard i niestety nie dotyczy mnie żadna taka promocja ale nie narzekam na kartę są lepsze od Visa wcześniej miałem to ciąle był problem z tą kartą.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny