Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

czwartek, 01 lutego 2018

Oto apka, która pozwala tankować auto i płacić (prawie) bez wychodzenia z auta. I to z rabatem

Aplikacja nazywa się JustDrive i od 1 lutego jest dostępna w sklepach AppStore i Google Play. Na czym polega? Wystarczy ją ściągnąć na smartfona, zarejestrować się i potwierdzić tożsamość kilkoma danymi, następnie przypiąć kartę płatniczą (tak jak np. do aplikacji Ubera) i już można płacić za paliwo znacznie szybciej i wygodniej, niż do tej pory. Czyli poprzez zeskanowanie kodu QR znajdującego się na dystrybutorze z paliwem.

Nie trzeba więc dreptać do budynku stacji, czekać w kolejce do wolnego stanowiska, ani wpisywać PIN-ów do karty. Po prostu podjeżdzam do dystrybutora, tankuję ile chcę, skanuję kod i zapłacone. Przy odrobinie szczęścia można nie wysiadać w ogóle z samochodu, bo na niektórych stacjach jest przecież obsługa, która zajmuje się tankowaniem.

Drugą korzyścią JustDrive jest zniżka na paliwo jeśli kupujemy je przy użyciu aplikacji. Ta zniżka nie jest jakoś szczególnie wstrząsająca – 5 gr. na litrze i to tylko do 100 litrów w każdym miesiącu. W przeliczeniu na cenę litra paliwa oznacza to nieco ponad 1% rabatu od ceny regularnej. Przy maksymalnych 100 litrach zatankowanych miesięcznie dostajesz więc 5 zł rabatu na paliwo.

W JustDrive jest dostępny solidny boost. Polega on na tym, że jeśli polecimy znajomym aplikację i oni zaczną jej używać, to za każdego znajomego dostaniemy 5 gr. dodatkowej zniżki na nasze paliwo. W ten sposób można zwiększać swój bonus nawet do 50% rachunku za paliwo.

Oczywiście boost działa tylko do limitu 100 litrów miesięcznie w baku i – niestety – tylko przez 90 dni od zapisania się każdego ze znajomych do JustDrive. Przy cenie paliwa 4,70 zł i „zapłodnieniu” programem 46 znajomych można więc zatankować 300 litrów po 2,35 zł i zyskać przez trzy miesiące 700 zł.

Więcej o aplikacji JustDrive - jej wadach, zaletach i niedalekiej przyszłości - piszę w pełnej recenzji na www.subiektywnieofinansach.pl. Tekst znajdziesz tutaj

Jeśli nie chcesz przegapić żadnego nowego tekstu na nowej stronie "Subiektywnie o finansach" (na stronie www.samcik.blox.pl, na której się znajdujesz, pojawiają się tylko niepełne wersje niektórych tekstów), to zapisz się na newsletter i odbierz zestaw praktycznych poradników, w tym przegląd najlepszych kont bankowych ułatwiających oszczędzanie

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
czwartek, 01 lutego 2018 12:13

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • szneider napisał(a) komentarz datowany na 2018/02/04 21:47:59:

  Bardzo praktyczna aplikacja, ogromny plus za fakturę w wersji elektronicznej raz na miesiąc!

 • barness napisał(a) komentarz datowany na 2018/02/08 09:05:24:

  Hmm aplikacja ciekawa się wydaje, jestem ciekaw kiedy wróci,
  ale nawet nie słyszałem o niej wcześniej, chociaż nie ma co mówić jest to nowoczesne rozwiazanie.
  ______________
  a href=http://www.drd.pl/www.drd.pl/

 • karii10 napisał(a) komentarz datowany na 2018/02/19 13:47:39:

  Na reszcie wpadli na na prawdę świetny pomysł. Ile czasu tracimy w kolejkach chcąc zapłacić tylko za paliwo. świetne, sam zacznę z tego korzystać jak tylko będzie taka możliwość.

 • gruszka94a napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/07 11:13:42:

  I bardzo dobrze. Takich aplikacji powinno być na rynku jak najwięcej. W końcu to my, klienci na tym najbardziej korzystamy. Ja często wysyłam różne paczki, dlatego cenię sobie takie portale jak Furgonetka, dzięki którym przesyłki kurierskie są najbardziej korzystne. W każdej branży powinny być wprowadzane analogiczne rozwiązania, co znacznie ułatwiłoby pracę każdej osobie.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny