Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

środa, 28 lutego 2018

Znamy zarobki Michała Krupińskiego w Pekao. Czy przejął astronomiczną pensję Lovaglio?

Z opublikowanego właśnie sprawozdania rocznego Banku Pekao wynika, że choć prezes Krupiński odziedziczył po poprzedniku wiele, to na pewno nie jego pensję. Nowy, polski właściciel – konsorcjum PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju – doprowadził do tego, że od czerwca do grudnia 2017 r. bank wypłacił nowemu szefowi „Żubra” mniej więcej 980.000 zł. To oznacza, iż jego kontrakt wynosi 2 mln zł rocznie.

To oczywiście ogromne pieniądze – w przeliczeniu 170.000 zł miesięcznie – ale z grubsza pięć razy mniejsze, niż inkasował w ramach podstawowego kontraktu Lovaglio. Inna sprawa, że nie wiemy jakie Krupiński ma umówione z radą nadzorczą bonusy (premie za wyniki). Lovaglio od kilku lat inkasował w bonusach więcej, niż drugą „pensję”. Krupiński na razie nie pokazał żadnych dodatkowych zarobków, bo – zgodnie z wymaganiami Komisji Nadzoru Finansowego – wypłaty premii muszą być odroczone co najmniej o dwa lata.

Zarobki nowego prezesa Pekao są zbliżone do wartości wynagrodzeń prezesów innych wielkich spółek finansowych kontrolowanych przez państwo. Prezes PZU miesięcznie zarabiał w zeszłym roku 120.000 zł, zaś prezes PKO BP w 2016 r. – 240.000 zł (zarobki menedżmentu za zeszły rok bank poda w ciągu kilkunastu najbliższych dni).

Ciąg dalszy o zarobkach kolegów Krupińskiego z zarządu Pekao oraz innych prezesów banków, a także o gigantycznych odprawach dla członków poprzednich władz Pekao oraz o tym kto w 2017 r. był najlepiej wynagradzanym bankowym prezesem - czytaj pod tym linkiem

---------------------------------------------------------------------------

Uwaga: na tej stronie ukazują się tylko skrócone wersje niektórych artykułów powstających w ramach projektu "Subiektywnie o finansach". Wszystkie teksty w pełnych wersjach - od jednego do trzech artykułów dziennie - ukazują się na mojej nowej stronie www.subiektywnieofinansach.pl  Dopisz ten adres do ulubionych w swojej wyszukiwarce i zaglądaj codziennie. Na mojej nowej stronie znajdziesz rady dotyczące lokowania oszczędności, wychodzenia z tarapatów i ostrzeżenia jak nie wpaść w pułapkę.

Jeśli masz konto na Facebooku, to koniecznie zapisz się do obserwowania fan-page'u "Subiektywnie o finansach". Tam wrzucam nie tylko zajawki własnych tekstów, ale też komentuję różne wydarzenia i nowości z branży finansowej. Żeby zostać fanem subiektywności kliknij tutaj i zostań fanem

Zapisz się na mój newsletterodbierz zestaw praktycznych poradników, w tym przegląd najlepszych kont bankowych ułatwiających oszczędzanie

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
środa, 28 lutego 2018 09:37

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • damianero1 napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/05 08:39:32:

  Pensje są naprawdę ogromne, jeszcze tylko nie wiemy jak wysokie są bonusy, bo mogą wynosić drugie tyle co pensja.
  ____________
  Adwokat Piotr Jesiołowski

 • yorisk napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/05 11:25:45:

  Ciekawi mnie czy taki człowiek posiada tak wiele umiejętności wartych takiej pensji. Jak dla mnie to jest trochę przesadzona pensja. Niektórzy ledwie zarabiają 2000 a niektórzy 120 000.. KGK-Connect

 • qualius napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/07 14:07:52:

  Bardzo fajny post, podoba mi się jak Pan to opisuje.
  ftprint.pl

 • barness napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/09 09:41:25:

  Co za astronomiczne sumy :O To się w głowie nie mieści,
  a niektórzy dostają 1500 zł.
  _________
  Call4

 • ferbars napisał(a) komentarz datowany na 2018/03/13 09:37:24:

  No nieźle skoro przejął pensje to teraz zarabia krocie, czyli mu to wszystko wyszło na plus. O Rachunkowość się nie musi martwić.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny