Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

poniedziałek, 26 marca 2018

Wkrótce nawet smartfon będzie niepotrzebny do kupowania. Wystarczy złota obrączka. Piękne?

Na tegorocznych targach MWC w Barcelonie Visa pokazała „samopłacącą” biżuterię. Rzecz jest wynikiem projektu realizowanego wspólnie z National Bank of Greece oraz dwoma producentami biżuterii (Folli Follie i Links of London). Funkcję płatniczą będą miały pierścionki i bransoletki, czyli biżuteria, którą kobiety noszą na rękach. Zapłacimy nią standardowo – poprzez zbliżenie biżuterii do dowolnego terminala obsługującego tego typu płatności.

Visa oraz firmy biżuteryjne zapowiadają, że pierwsi klienci w Grecji będą mogli płacić swoją biżuterią jeszcze w tym roku. I będzie to pierwszy w historii przypadek, w którym technologia płatnicza znajdzie się np. w pierścionku. Zapewne nie w każdym i być może taki pierścionek będzie droższy od „zwykłego”, ale najważniejsze, że rzecz będzie dostępna dla każdego chętnego konsumenta.

Czynnikiem sukcesu tego kolejnego przełomu w płaceniu będzie łatwość „aktywowania” funkcji płatniczej. Za to ma odpowiadać Bank of Greece, którego przedstawiciele zapowiadają, że taka aktywacja będzie możliwa w dowolnym terminalu płatniczym obsługiwanym przez ten bank na terenie Grecji. Nie wiem czy będzie trzeba mieć przy sobie dowód osobisty albo kartę płatniczą, ale zakładam, że w jakiś sposób trzeba będzie „przypiąć” biżuterię do rachunku bankowego lub karty płatniczej konkretnego konsumenta.

Więcej o tym przeczytasz tutaj

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
poniedziałek, 26 marca 2018 20:14

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • davorsenss napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/03 14:50:57:

  No jestem ciekawy jak będzie rozwiązana kwestia kradzieży bo przecież jak będzie bez jakiegokolwiek potwierdzenia to taki złodziej może podejśc w dowolnym momencie z przenośnym terminalem do kobiety i jej pobrać pieniądze przez biżuterie.
  _______________
  Adwokat

 • reximo2 napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/04 08:39:50:

  Również jestem ciekaw jak będzie rozwiązana chociażby kwestia kradzieży takiego urządzenia. Zresztą, czy to jest aż tak niezbędne?
  ____________________
  Pogotowie Jabłuszkowe

 • mobilegate napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/12 16:12:32:

  Fajnie, jestem ciekaw co dalej wymyślą. Zapraszam na mój blog mobilegate.blox.pl

 • kelios napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/16 08:30:49:

  Wow, ciekawe czy takie coś powstanie naprawdę :D Wygląda bardzo nowocześnie.
  __________
  Dom Gier

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny