Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

czwartek, 12 kwietnia 2018

Gdy przez pomyłkę komornik zleca bankowi zajęcie wszystkich naszych kont. Co robić?

Wyobraźcie sobie sytuację: żadna karta płatnicza nie działa, w domu nie ma gotówki, nie ma za co zrobić zakupów na sobotni obiad. Dzwonicie do banku, a tam dostajecie tylko ogólną informację, że konta są zajęte przez komornika. Co robić?

„Proszę o poradę, pomoc… Nie wiemy co robić… Jest piątek popołudnie i właśnie zniknęło z konta oszczędnościowego męża ponad 1900 zł i z konta osobistego ponad 230 zł. Komornik zabrał. Tyle, że mąż nie ma żadnych długów, a pieniądze były przeznaczone na komunię syna. Co robić? Gdzie się udać? Jak wyjaśnić? Zaszła jakaś potworna pomyłka…”

– napisała do mnie roztrzęsiona pani Anna. Oczywiście w takim przypadku nie ma co wpadać w panikę, tylko ustalić który komornik zabrał pieniądze i na jakiej podstawie. Jeśli to błąd komornika lub banku, to pieniądze z pewnością da się odzyskać. Jak się zachować w takiej sytuacji? Poradnik krok po kroku znajdziecie tutaj

---------------------------------------------------------------------------

Uwaga: na tej stronie ukazują się tylko skrócone wersje niektórych artykułów powstających w ramach projektu "Subiektywnie o finansach". Wszystkie teksty w pełnych wersjach - od jednego do trzech artykułów dziennie - ukazują się na mojej nowej stronie www.subiektywnieofinansach.pl  Dopisz ten adres do ulubionych w swojej wyszukiwarce i zaglądaj codziennie. Na mojej nowej stronie znajdziesz rady dotyczące lokowania oszczędności, wychodzenia z tarapatów i ostrzeżenia jak nie wpaść w pułapkę.

Jeśli masz konto na Facebooku, to koniecznie zapisz się do obserwowania fan-page'u "Subiektywnie o finansach". Tam wrzucam nie tylko zajawki własnych tekstów, ale też komentuję różne wydarzenia i nowości z branży finansowej. Żeby zostać fanem subiektywności kliknij tutaj i zostań fanem

Zapisz się na mój newsletter i odbierz zestaw praktycznych poradników, w tym przegląd najlepszych kont bankowych ułatwiających oszczędzanie

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
czwartek, 12 kwietnia 2018 09:30

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • kelios napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/13 08:54:57:

  Bardzo ciekawy artykuł i porady co robić, na szczęście nie miałem takiej sytuacji i mam nadzieję że nie będzie.
  _________
  Go Istria

 • 2doxa napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/13 11:25:33:

  Trzeba miec w domu troche zlota inwestycyjnego, na przyklad choc jednego krugerranda. Wlasnie w takiej sytuacji mozna go wziac i sprzedac. Nie do zajecia przez komornika.

  Ale oczywiscie ludzie dochodza do tego wniosku dopiero wtedy, gdy nie maja co jesc.

 • ewerele33 napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/19 08:19:39:

  Dlatego zawsze wolę mieć w domu jakieś oszczędności w gotówce. Na koncie w banku wiem że są bezpieczne, ale nie ma to jak własny sejf w naszym domu ;)
  ___________
  Studio Kreacja

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny