Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

piątek, 20 kwietnia 2018

Najsłynniejsi aktorzy świata będą smutni. Marka BZ WBK zniknie jesienią na zawsze

Na tle logotypów BZ WBK pokazywali się najsłynniejsi aktorzy i komedianci (Danny de Vito, John Cleese, Gerard Depardieu, Antonio Banderas, Kevin Spacey, Chuck Norris). Nie ma drugiej marki finansowej w Polsce, która byłaby tak „rozgrzewana” marketingowo wizerunkami gwiazd show-biznesu. Efekt? W ostatnim rankingu najcenniejszych polskich marek BZ WBK zajął dziewiąte miejsce z wartością marki przekraczającą 1,5 mld zł. W świecie finansów cenniejsze marki mają tylko PKO BP i PZU.

A mimo to właśnie zapadła decyzja, że jesienią BZ WBK zmieni nazwę na Santander Bank Polska. „Zaorać” tak dobrze wypromowaną markę to oczywiście ostateczność, ale jeśli twoim właścicielem jest grupa bankowa pochodząca z kraju konkwistadorów, to prędzej czy później twoją „domową” markę musi spotkać hiszpańska inkwizycja. Santander i tak długo dał się kłuć w oczy BZ WBK-owską zielenią. Polska filia to bodaj jedyny duży bank w grupie Santander, który jeszcze używa własnej marki.

Historia brandu BZ WBK i analiza zagrożeń wynikających z zamiany zieleni na czerwień - w tekście na www.subiektywnieofinansach.. Zapraszam do odwiedzania mojego serwisu. A link do tekstu znajduje się tutaj

Nie przegap nowych tekstów z „Subiektywnie o finansach”zapisz się na newsletter i odbierz zestaw praktycznych poradników, w tym przegląd najlepszych kont bankowych ułatwiających oszczędzanie

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
piątek, 20 kwietnia 2018 09:09

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • jeszczepolskaniezginela12 napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/22 14:09:10:

  SKIP TRACING W KPD WIEJAK I WSPÓLNICY SP. J.

  Niemal każda sprawa jest rozstrzygana w oparciu o fakty. Kto zna więcej faktów albo zna fakty ważniejsze od razu osiąga przewagę. W budowaniu takiej przewagi niezbędny jest proces skip tracingu.

  Czym jest skip tracing?

  Pojęcie skip tracingu pochodzi od angielskiego sformułowania skip town, czyli nagłe opuszczenie miasta. Co to oznacza w przełożeniu na naszą działalność? Otóż jest to poszukiwanie wszelkimi dozwolonymi metodami dłużników, którzy zaciągnęli zobowiązanie, po upływie czasu zapłaty zmienili miejsce zamieszkania i urwał się ich kontakt z wierzycielem. Krótko mówiąc, skip tracing to swego rodzaju ściganie dłużników.

  Internet kluczowym narzędziem

  Tajemnicą poliszynela jest fakt, że kluczowym narzędziem w ustalaniu wszelkiego rodzaju danych jest informatyka. To właśnie za pośrednictwem narzędzi informatycznych najczęściej dokonuje się skip tracingu. Dzięki oprogramowaniu, które posiadamy, jesteśmy w stanie bardzo szybko taką osobę namierzyć. Kluczowym jest także, by w każdej sprawie windykacyjnej ustalić powiązania osobowe, jak i majątkowe osób i podmiotów gospodarczych. Poza tym, dla swoich klientów realizujemy specjalistyczny biały wywiad, dający wiele możliwości - chociażby ocenę wiarygodności kontrahentów, czy ich sytuacji finansowej. Oprócz tego, dla skuteczności działań niezbędne jest również korzystanie i wymiana doświadczeń w obrębie naszego departamentu detektywistycznego.
  Zasadniczym elementem naszej działalności jest także klasyczny wywiad terenowy, realizowany przez naszych inspektorów rozmieszczonych na obszarze całego kraju. Poza czynnościami takimi jak windykacja terenowa, niezbędne są czasami również tak przyziemne metody, jak wywiad środowiskowy czy weryfikacja dokumentów w urzędach. Niby banalne, ale jakże pomocne.

  Skip tracing w KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j. to pewność i komfort

  Gromadzenie faktów i informacji kluczowych dla danej sprawy bywa mozolne i męczące. Ale nasza kancelaria uczyniła z tego sztukę. Tylko u nas uzyskasz raport z naszych działań detektywistycznych, a więc będziesz posiadać pełen pogląd sytuacji. Podejmując współpracę z nami, nie masz żadnych powodów do obaw. Możemy pochwalić się bardzo wysoką skutecznością naszych metod skip tracingu. Średnio ustalamy około 70% kontaktów w sprawach obsługiwanych masowo. Nasi klienci z sektora pożyczkowego stale zlecają realizację ustaleń teleadresowych swoich klientów.

  Współpraca z nami to ciągły monitoring i poprawa jakości portfela wierzytelności. Uzyskiwanie jak najwyższej kontaktowości w sprawach to dla nas priorytet. Nie możesz skontaktować się z dłużnikiem? To skontaktuj się z nami. KPD Wiejak i Wspólnicy Sp. j. jesteśmy tu dla Was.

 • jozef-kz napisał(a) komentarz datowany na 2018/04/23 10:56:27:

  Mam konto w BZKWBK. Czy coś poza nazwą się zmieni? Mam na myśli opłaty itp.

 • dzoelo napisał(a) komentarz datowany na 2018/05/23 22:14:32:

  Może i aktorzy będą smutni :)
  Jak na razie BZ WBK jest, a w nim promocyjne Mobilne Konto Oszczędnościowe BZ WBK 2,7% do 100.000 zł.

 • tad3r napisał(a) komentarz datowany na 2018/06/15 12:45:18:

  Mega opcja z tymi aktorami. Świetny artykuł ! Pozdrawiam Maia
  www.londonescortslist.com/meet-elisabeth-girl.html

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny