Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

poniedziałek, 11 czerwca 2018

Oto oferty dla prawdziwego kibica. Jeśli piłkarze pokażą klasę, my nie płacimy za zakupy!

Na mistrzostwa Świata w Rosji tradycyjnie handlowcy przygotowali promocje polegające na zwrocie części lub całości rachunku za zakupy pod warunkiem, że... piłkarze pokażą moc. Przekaz jest następujący: "jesteś prawdziwym kibicem? To wierzysz w naszych. Wierzysz w naszych? To kupujesz u nas. I jeśli wiara czyni cuda, to za te zakupy nie zapłacisz"

Tradycyjnie do gry jako pierwszy wszedł Media Markt, który chce oddać całą kasę za zakupy jeśli nasi dojdą do półfinału. Trzeba tylko zrobić zakupy za co najmniej 500 zł i zarejestrować paragon w promocji. 

Nieco inaczej do zagadnienia podszedł polski sklep z elektroniką o piłkarskiej nazwie – oleole.pl. Tam na bonusy możemy liczyć już za samo wyjście z grupy. Nagroda polega jednak nie na zwrocie gotówki, ale na przyznawaniu bonów podarunkowych o wartości ok. 10% zakupów.

Na przykład: wydamy 1000-1999,99 zł – dostajemy bon na 100 zł. Przy zakupach 2000—2999,99 – nagrodą jest bon na 200 zł. I tak dalej. Maksymalnie można zainkasować 1000 zł przy zakupach powyżej 10 000 zł. Kto robi tak duże zakupy? Na przykład ktoś kto wyposaża mieszkanie w sprzęt AGD, RTV, albo grupa znajomych, którzy sumują paragon, a potem dzielą się bonem na pół.

Jedna osoba może zrobić zakupy w dwóch oddzielnych seriach, np. dwa razy po 1200 zł, wtedy dostanie dwa oddzielne kody rabatowe. Sklep zobowiązuje się do przekazania bonów w ciągu 21 dni od wyjścia Polaków z grupy, a sam kod ważny jest tylko do końca lipca.

Z podobną ofertą wystartowała też sieć Neo-net. Sklep oddaje połowę kosztów zakupu nowego telewizora. Ale musi mieć co najmniej 48 cali i być z listy sklepu (załącznik do regulaminu). Warunek? Polska musi dojść do półfinału Mundialu.

Po bandzie poszli właściciele firmy Zdrojowa Hotels, do której należy kilka hoteli na wybrzeżu i w Szklarskiej Porębie. Z jednej strony ryzykują najwięcej, bo są gotowi oddać cały koszt rezerwacji wczasów nad Bałtykiem między 22 czerwca a 2 września.

Ale z drugiej zrobią to tylko pod warunkiem, że Polska zostanie Mistrzem Świata. Cóż, moim zdaniem taki sukces zasługiwałby na co najmniej roczny, darmowy voucher w najbardziej wypasionym apartamencie dla każdego uczestnika promocji.

Czytaj też: Lewandowski i spółka: ludzie warci miliard złotych. Jakie premie za awans na Mistrzostwa Świata?

Czytaj też: Artur Jędrzejczyk jest najdroższym piłkarzem grającym w Polsce. Martwię się o jego kasę, więc…

Ile może „zarobić” kibic na promocjach mundialowych? Zsumowaliśmy wszystkie promocje i... jest komu kibicować. Wyniki naszych obliczeń znajdziesz pod tym linkiem 

---------------------------------------------------------------------------

Uwaga: na tej stronie ukazują się tylko skrócone wersje niektórych artykułów powstających w ramach projektu "Subiektywnie o finansach". Wszystkie teksty w pełnych wersjach - od jednego do trzech artykułów dziennie - ukazują się na mojej nowej stronie www.subiektywnieofinansach.pl  Dopisz ten adres do ulubionych w swojej wyszukiwarce i zaglądaj codziennie. Na mojej nowej stronie znajdziesz rady dotyczące lokowania oszczędności, wychodzenia z tarapatów i ostrzeżenia jak nie wpaść w pułapkę.

Jeśli masz konto na Facebooku, to koniecznie zapisz się do obserwowania fan-page'u "Subiektywnie o finansach". Tam wrzucam nie tylko zajawki własnych tekstów, ale też komentuję różne wydarzenia i nowości z branży finansowej. Żeby zostać fanem subiektywności kliknij tutaj i zostań fanem

Zapisz się na mój newsletter i odbierz zestaw praktycznych poradników, w tym przegląd najlepszych kont bankowych ułatwiających oszczędzanie

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
poniedziałek, 11 czerwca 2018 10:54

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • gregoria1 napisał(a) komentarz datowany na 2018/06/11 11:45:51:

    Zobaczymy kto zyska a kto straci. Oferty są tylko ofertami .kalkulacje także.Niektórzy mają poczucie humoru.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny