Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

piątek, 31 sierpnia 2018

Które banki najlepiej traktują stałych klientów-ciułaczy? Ile można maksymalnie wycisnąć?

 
Które banki najbardziej szanują swoich lojalnych klientów? Jeśli masz konto w banku i jakieś oszczędności, to koniecznie zobacz ten ranking. Policzyliśmy ile maksymalnie można wycisnąć z kont oszczędnościowych i lokat mając 20.000 zł lub 100.000 zł oszczędności, nie będąc "nowym klientem" i wyciskając maksimum z promocji dostępnych dla stałych klientów. Jak wypada Twój bank? I czy wyciskasz z niego tyle, ile mógłbyś?

Ile zatem da się wycisnąć przez rok z lokaty w banku, w którym macie już np. konto osobiste? Najbardziej doceniają „swoich” mniejsze instytucje – Idea Bank i Nest Bank. Na rocznych lokatach terminowych (jeden produkt) płacą 2,6% odsetek. Po roku czysty zysk z 20.000 zł wyniesie 421 zł.

Ale powodów do narzekań nie powinni mieć też klienci „dużego” Banku Zachodniego WBK (wkrótce będziemy pisać „Santander”). Na koncie oszczędnościowym bank płaci 2,7%, ale podwyższone oprocentowanie obowiązuje tylko do 29 czerwca 2019 r. Jeśli ktoś założy takie konto z początkiem września, to taką stawkę ma zagwarantowaną przez 10 miesięcy. Potem oprocentowanie spada do 1,5%. W ciągu roku z 20.000 zł można wycisnąć 408 zł. Jest jednak warunek. Lepsza stawka obejmuje klientów, którzy co miesiąc wpłacają na to konto co najmniej 20 zł.

Podium zamyka oferta Alior Banku, który proponuje obecnym klientom roczną lokatę z oprocentowaniem 2,2%. Zysk po roku to 356 zł. Ale bank też stawia warunek. To depozyt na tzw. nowe środki. Chodzi o to, że bank premiuje nadwyżkę ponad to, co do tej pory zgromadziliście w banku na koncie osobistym, oszczędnościowym czy na innych lokatach. Niestety, podobny warunek stawia obecnym klientom większość banków. W ten sposób chronią się przed przerzuceniem środków z nieoprocentowanego ROR na oprocentowaną lokatę.

Jak wypada Twój bank? O ile więcej mógłbyś z niego wycisnąć, gdybyś wykorzystał wszystkie możliwości oferowane przez Twój bank? Zobacz pełną wersję rankingu z tabelami i przewodnikiem o tym jak lokować pieniądze w każdym z banków, żeby osiągnąć jak najwyższy wynik. Kliknij ten link i zapoznaj się z rankingiem

---------------------------------------------------------------------------

Uwaga: na tej stronie ukazują się tylko skrócone wersje niektórych artykułów powstających w ramach projektu "Subiektywnie o finansach". Wszystkie teksty w pełnych wersjach - od jednego do trzech artykułów dziennie - ukazują się na mojej nowej stronie www.subiektywnieofinansach.pl  Dopisz ten adres do ulubionych w swojej wyszukiwarce i zaglądaj codziennie. Na mojej nowej stronie znajdziesz rady dotyczące lokowania oszczędności, wychodzenia z tarapatów i ostrzeżenia jak nie wpaść w pułapkę.

Jeśli masz konto na Facebooku, to koniecznie zapisz się do obserwowania fan-page'u "Subiektywnie o finansach". Tam wrzucam nie tylko zajawki własnych tekstów, ale też komentuję różne wydarzenia i nowości z branży finansowej. Żeby zostać fanem subiektywności kliknij tutaj i zostań fanem

Zapisz się na mój newsletter i odbierz zestaw praktycznych poradników, w tym przegląd najlepszych kont bankowych ułatwiających oszczędzanie

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
piątek, 31 sierpnia 2018 09:08

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • kpdwiejak napisał(a) komentarz datowany na 2018/08/31 11:36:00:

    znakomity blog, pozdrawiam Pana :)

  • dzoelo napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/05 18:48:45:

    Sprawdź lokaty Idea Bank, ostatnimi czasy bank ujednolicił oprocentowanie dla flagowych lokat: lokaty HAPPY i lokaty HAPPY PRO. Ciekawa również oferta na nowe środki, szczegóły na stronie www.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny