Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

wtorek, 18 września 2018

Gotówka szybka jak wiatr, czyli przelew bankomatowy ściga się ze zwykłym

Jak transferować pieniądze po Polsce, zapłacić za to jak najmniej i  jeszcze dostać do ręki banknot, a nie tylko zapis na koncie? Jest mnóstwo sytuacji, w których musimy szybko przekazać komuś pieniądze w gotówce. W czasie wakacji najczęściej spotykaną jest konieczność zasilenia kieszeni dziecka przebywającego na wakacjach. Możemy być w sklepie, w którym nie przyjmują płatności kartowych. Możliwości jest więcej, niech każdy sobie dopisze jakąś, która go dotyczy.

Natychmiast przekazać można też pieniądze na drugi koniec Polski również przez bankomat. Wiele osób, które nie śledzą finansowych nowinek może nie wiedzieć, że taka funkcja w ogóle istnieje. Można z niej korzystać za pośrednictwem gęstej, liczącej 6 000 urządzeń sieci Euronetu rozsianej po całym kraju (nie wyłączając przenośnych urządzeń, które w wakacje stoją przy plażach, w miejscowościach wypoczynkowych). Usługa jest darmowa, całodobowa, pieniądze można odebrać w zasadzie natychmiast.

Czytaj też: Poczta wrzuca granat za kołnierz Polsce bezgotówkowej. Rozkręca się rywalizacja banknotu i plastiku!

Czytaj też: Nowe prawo pozwala skarbówce zablokować konto i… informację. Czy czas znów zacząć rzechowywać żelazne rezerwy w gotówce?

Jak to działa? Możemy nawet nie mieć karty, ani rachunku w banku! Wtedy wpłato-bankomat (czyli urządzenie pozwalające zarówno wypłacać pieniądze, jak i je wpłacać) trzeba po prostu „nakarmić” przyniesioną gotówką. Jeśli mamy kartę to jest jeszcze prościej – pieniądze idą z jej rachunku (możemy wówczas korzystać z usługi także w bankomacie nie posiadającym funkcji płatniczej).

Transakcja jest rozpoznawana przez bank jako bezgotówkowa, a to oznacza, że przekaz bankomatowy to dobry sposób na bezprowizyjne wyjęcie gotówki z karty kredytowej (o ile przelewy z karty kredytowej są w ramach karty darmowe).

Skąd mam wiedzieć, co kliknąć? Jakie są warunki transakcji? Więcej szczegółów znajdziesz w pełnej wersji tekstu - pod tym linkiem

Jakie jeszcze nowoczesne usługi oferują sieci bankomatów? O tym przeczytasz w cyklu #cashlovers, którego Partnerem jest...

Czytaj też: Widziałem superbankomat. Poczujesz się przy nim jak w swoim banku. Udzieli nawet pożyczki. Ile kosztuje to kosmiczne cacko?

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
wtorek, 18 września 2018 08:53

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • kpdwiejak napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/18 11:01:18:

    dziś mamy już tyle możliwości przekazania pieniędzy, że sam się w tym powoli gubię :)

  • migam33 napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/21 11:09:55:

    Coraz więcej możliwości i człowiek nie jeden się zaczyna gubić. Jednak dziwi mnie, że żyjemy w tak cyfrowych czasach a przelew bankowy idzie często nawet jeden dzień jakby tego system nie mógł potwierdzić ;)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny