Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

poniedziałek, 03 września 2018

Jak będą wyglądały zakupy przyszłości? Jedno jest pewne: będą zajmowały dużo mniej czasu

Organizacja płatnicza Visa pokazała w Berlinie wybranym dziennikarzom i influencerom z całej Europy rozwiązania, które już testuje wspólnie ze swoimi partnerami i które najpewniej wkrótce będziemy mogli sami wypróbować.

Tym co je łączy jest samoobsługowość i mobilność. Będziemy kupowali szybciej, tracili mniej czasu na stanie w kolejkach, czekanie przy kasie, odbieranie zakupów. Dzięki smartfonom i aplikacjom sprzężonym z kartami płacenie będzie się odbywało „w tle”, kompletnie nas nie absorbując.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę? Tych zakupowych innowacji nikt nie ukatrupi

Jednym z najważniejszych pól dla nowoczesnych płatności jest nasze podróżowanie z pracy i do pracy. Przemieszczając się spędzamy kilka godzin dziennie i spece od handlu i płatności cały czas kombinują jak zrobić, by ten czas nie był stracony. Niedawno pisałem o tym, że kolejna wojna na rynku płatności rozegra się w naszych samochodach. Ale rozegra się też w metrze, autobusie i kolejce podmiejskiej.

Czytaj też: Kolejna bitwa na rynku płatności odbędzie się w… naszych samochodach

Tym, co może spiąć wszystkie potrzebne do tego elementy są miejskie aplikacje transportowe współpracujące z organizacjami płatniczymi. Visa pokazuje jak to może wyglądać. Otóż mam w smartfonie aplikację transportową, w której kupuję i przechowuję bilety oraz planuję trasę przejazdu (na podstawie geolokalizacji aplikacja podpowiada trasy i informuje o rozkładach jazdy). Zamawiam w niej zakupy i jestem informowany, że już są do odebrania.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? I jakie będą pozostałe trendy w kupowaniu? Czytaj o tym w pełnej wersji tekstu na www.subiektywnieofinansach.pl. Tutaj bezpośredni link.

Partner cyklu tekstów  „O wygodnym płaceniu, czyli poradnik nowoczesnego konsumenta”

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
poniedziałek, 03 września 2018 09:06

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • kpdwiejak napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/03 11:00:14:

  byłoby fajnie, gdyby zakupy były dostarczane na zasadzie dostarczania pizzy :)

 • walczakmalwina napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/05 11:58:14:

  myślę, że to tylko kwestia czasu aż takie rozwiązania będą stosowane jak codzienne zakupy przez internet. Już takie opcję dają niektóre markety.

 • galnerre napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/05 13:52:39:

  Hm.. człowiek coraz rzadziej musi wychodzić z domu, aby cokolwiek załatwić. Czy to jest dobre? Może i tak jednak ilość okazji na interakcje międzyludzkie spada znacznie.

 • marianmeduza napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/08 17:02:02:

  Myślę że zakupy przyszłości będą wyglądały tak samo jak i dziś. Sama waluta i pieniądz jest już u nas do dawna i na pewno szybko nie zniknie. Samo korzystanie z płatności kartami płatniczymi www.cashbill.pl/platnosci/karty-platnicze jest niezwykle wygodne i na pewno przyjemne i zarazem bezpieczne. Jak dla mnie wcale nic nie musi się zmieniać, gdyż taki stan rzeczy mi pasuje.

 • iwonakanka napisał(a) komentarz datowany na 2018/11/24 18:21:35:

  W sumie już zakupy są realizowane przy użyciu płatności bezgotówkowych. Widać to we wszystkich sklepach stacjonarnych. Mi najbardziej podoba się możliwość wyrobienia karty wielowalutowej www.igoriacard.com gdyż taka karta pozwala nam płacić za zakupy czy usługi gdy jesteśmy za granicą. Dla ludzi podróżujących to myślę, że rozwiązanie bardzo wygodne.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny