Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

poniedziałek, 03 września 2018

Jak będą wyglądały zakupy przyszłości? Jedno jest pewne: będą zajmowały dużo mniej czasu

Organizacja płatnicza Visa pokazała w Berlinie wybranym dziennikarzom i influencerom z całej Europy rozwiązania, które już testuje wspólnie ze swoimi partnerami i które najpewniej wkrótce będziemy mogli sami wypróbować.

Tym co je łączy jest samoobsługowość i mobilność. Będziemy kupowali szybciej, tracili mniej czasu na stanie w kolejkach, czekanie przy kasie, odbieranie zakupów. Dzięki smartfonom i aplikacjom sprzężonym z kartami płacenie będzie się odbywało „w tle”, kompletnie nas nie absorbując.

Czytaj też: Zakaz handlu w niedzielę? Tych zakupowych innowacji nikt nie ukatrupi

Jednym z najważniejszych pól dla nowoczesnych płatności jest nasze podróżowanie z pracy i do pracy. Przemieszczając się spędzamy kilka godzin dziennie i spece od handlu i płatności cały czas kombinują jak zrobić, by ten czas nie był stracony. Niedawno pisałem o tym, że kolejna wojna na rynku płatności rozegra się w naszych samochodach. Ale rozegra się też w metrze, autobusie i kolejce podmiejskiej.

Czytaj też: Kolejna bitwa na rynku płatności odbędzie się w… naszych samochodach

Tym, co może spiąć wszystkie potrzebne do tego elementy są miejskie aplikacje transportowe współpracujące z organizacjami płatniczymi. Visa pokazuje jak to może wyglądać. Otóż mam w smartfonie aplikację transportową, w której kupuję i przechowuję bilety oraz planuję trasę przejazdu (na podstawie geolokalizacji aplikacja podpowiada trasy i informuje o rozkładach jazdy). Zamawiam w niej zakupy i jestem informowany, że już są do odebrania.

Jak to będzie wyglądało w praktyce? I jakie będą pozostałe trendy w kupowaniu? Czytaj o tym w pełnej wersji tekstu na www.subiektywnieofinansach.pl. Tutaj bezpośredni link.

Partner cyklu tekstów  „O wygodnym płaceniu, czyli poradnik nowoczesnego konsumenta”

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
poniedziałek, 03 września 2018 09:06

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

 • kpdwiejak napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/03 11:00:14:

  byłoby fajnie, gdyby zakupy były dostarczane na zasadzie dostarczania pizzy :)

 • walczakmalwina napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/05 11:58:14:

  myślę, że to tylko kwestia czasu aż takie rozwiązania będą stosowane jak codzienne zakupy przez internet. Już takie opcję dają niektóre markety.

 • galnerre napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/05 13:52:39:

  Hm.. człowiek coraz rzadziej musi wychodzić z domu, aby cokolwiek załatwić. Czy to jest dobre? Może i tak jednak ilość okazji na interakcje międzyludzkie spada znacznie.

 • marianmeduza napisał(a) komentarz datowany na 2018/09/08 17:02:02:

  Myślę że zakupy przyszłości będą wyglądały tak samo jak i dziś. Sama waluta i pieniądz jest już u nas do dawna i na pewno szybko nie zniknie. Samo korzystanie z płatności kartami płatniczymi www.cashbill.pl/platnosci/karty-platnicze jest niezwykle wygodne i na pewno przyjemne i zarazem bezpieczne. Jak dla mnie wcale nic nie musi się zmieniać, gdyż taki stan rzeczy mi pasuje.

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny