Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpis

środa, 31 października 2018

W poszukowaniu idealnego banku dla kierowcy. Takiego, który spełni "samochodowe" potrzeby

Bank przyjazny kierowcy – niezależnie od tego, czy będzie należał do koncernu motoryzacyjnego, który wyprodukował nasze auto – powinien pojawiać się wszędzie tam, gdzie możemy potrzebować jego wsparcia finansowego związanego z używaniem samochodu. Dzięki temu bankowi powinniśmy być bezpieczniejsi, czuć się pewniej i lepiej „zaopiekowani”. Wygodne, w miarę tanie finansowanie „samochodowych” potrzeb związanych z eksploatacją czterech kółek to podstawa przyjaźni kierowcy z bankiem. Czyli pierwszy poziom wzajemnej relacji.

Czytaj też: TCO, czyli ile tak naprawdę kosztuje samochód? Policzyłem wszystkie koszty i… mam trzy wnioski

Nie chodzi tylko o finansowanie. Bank, który jest przyjacielem kierowcy powinien przypomnieć o przeglądzie, konieczności wymiany opon, o zbliżającym się terminie wygaśnięcia polisy ubezpieczeniowej. Mógłby zaproponować termin wizyty w serwisie, zaoferować jakiś rabacik lub preferencyjne terminy wizyty (w szczycie zainteresowania np. wymianą opon to byłby bezcenny atut).

Poziom drugi to wsparcie przy baku. Paliwo jest drogie i coraz droższe. Niezależnie od tego co wlewamy do baku i czy mamy auto na benzynę, gaz czy hybrydę (o autach w pełni elektrycznych na razie nie mówmy, bo to wciąż przyszłość dla przeciętnego konsumenta), to na paliwo wydajemy w skali roku grube tysiące.

Od banku, który jest moim przyjacielem (albo przynajmniej ma zadatki) oczekuję, że nie tylko pomoże mi trochę taniej kupić paliwo – oczywiście nie za friko, lecz w zamian za to, że przeniosłem do niego swoje domowe finanse – ale też że będę mógł kupować je szybko. Czas to pieniądz, a czas spędzony w kolejkach do kasy liczy się podwójnie. Rabat na paliwo plus możliwość płacenia przez aplikację bez wchodzenia na stację (lub wchodząc tylko po to, by odebrać zamówioną wcześniej w smartfonie i przygotowaną przez pracowników kawę) to ważny wyznacznik banku, który dba o kierowcę.

Czytaj też: Nasze sposoby na tańsze tankowanie. Zaoszczędzisz 40 gr. na litrze!

Czytaj też: Za paliwo zapłacimy smartfonem. Bez wchodzenia na stację!

Więcej wyznaczników banku przyjaznego kierowcy znajdziecie w pełnej wersji niniejszego tekstu, która znajduje się na www.subiektywniofinansach.pl. Kliknij ten link, aby przeczytać.

Zaczątkiem takiego właśnie wielopłaszczyznowego połączenia usług bankowych z potrzebami kierowcy może być uruchomiona dosłownie kilka dni temu aplikacja „Tankuj Korzyści” od Toyota Banku. Kto ma Toyotę albo Lexusa po spełnieniu niewygórowanych warunków dostaje możliwość oszczędzania 5% na paliwie (mam Toyotę, więc już tankuję z rabatem). Posiadacze innych samochodów też mogą oszczędzić te 5% – warunki są ciut bardziej podkręcone, ale jak najbardziej w zasięgu.

Większy wysiłek w bankowaniu owocuje rabatem 10% na paliwo, wartymi po kilkaset złotych bonami i ofertami specjalnymi. Program dopiero się rozpędza, ale biorąc pod uwagę, że podstawą jest aplikacja mobilna trzeba się spodziewać, że każdy kolejny moduł będzie zahaczał o któryś z proponowanych przeze mnie postulatów „idealnego banku kierowcy”.

Dowiedzcie się więcej o Moto Koncie i programie „Tankuj Korzyści” i też się zapiszcie. To chyba pierwsze konto bankowe aż tak bardzo sprofilowane pod posiadaczy samochodów. Tutaj znajdziecie subiektywną recenzję. A więcej szczegółów i możliwość zapisu do tańszgo tankowania – tutaj.

———————————————————————————————————————————-

W cyklu „Motofinanse: portfel nowoczesnego kierowcy” opowiadam o własnych doświadczeniach „finansowych” z samochodami, a także o tym jak wybierać najlepszy dla siebie sposób finansowania czterech kółek, jakie są nowe alternatywy dla tradycyjnego zakupu auta, czego można oczekiwać od porządnego dealera, jak zdjąć sobie z głowy kwestie związane z eksploatacją auta, jak je korzystnie zamienić na nowe. Jak oszczędnie używać samochodu i jak dzięki czterem kółkom żyć wygodniej.  Moim Partnerem w tym cyklu artykułów edukacyjnych jest Toyota Bank Polska oraz Toyota Leasing Polska, oferujące bogaty pakiet rozwiązań finansowych dla „konsumentów” samochodów

 

Szczegóły wpisu

Tagi:
brak
Kategoria:
Autor(ka):
maciek.samcik
Czas publikacji:
środa, 31 października 2018 09:43

Polecane wpisy

Trackback

Komentarze

Dodaj komentarz

  • kpdwiejak napisał(a) komentarz datowany na 2018/10/31 13:11:08:

    pożyteczny wpis, pozdrawiam:)

Dodaj komentarz

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny