Subiektywnie o finansach

Blog Macieja Samcika, długoletniego dziennikarza ekonomicznego Gazety Wyborczej . O finansach małych i dużych. Mnóstwo ciekawostek na temat pieniędzy. Wiadomości ważne dla domowego budżetu. Porady finansowe i recenzje reklam instytucji finansowych.

Wpisy

 • poniedziałek, 25 lutego 2019
 • czwartek, 14 lutego 2019
  • 300 zł dla każdego, kto zgodzi się... zrezygnować z usług tego banku. Skąd ten dziwaczny pomysł?

   Rzadka sytuacja. Bank zaoferował swoim klientom 300 zł w gotówce jeśli zgodzą się… zamknąć wszystkie swoje konta i karty. Oferta jest ograniczona czasowo, ale chyba korzystna. Zwłaszcza, że chodzi o bank, który za swoimi klientami już nie przepada. W dużej części przypadków – z wzajemnością.

    Jeden z klientów banku DNB doniósł mi, że ostatnio dostał od banku list z propozycją nie do odrzucenia.

   „Bank namawia mnie do zamknięcia konta osobistego i oszczędnościowego oraz do likwidacji kart debetowych i kredytowych w zamian za 300 zł. Kartę kredytową oczywiście wcześniej trzeba spłacić, w moim przypadku to kwota 7500 zł. Nie rozumiem – karta, konto i kredyt hipoteczny były ze sobą powiązane warunkiem niskiego oprocentowania kredytu. Teraz bank namawia mnie, żebym z tych produktów dodatkowych zrezygnował”

   Z pisma wynika, że DNB chce całkowicie wycofać się z usług bankowości detalicznej i skupić się na obsłudze największych firm w Polsce. Kredyty hipoteczne nadal klienci będą mogli spłacać, ale bank nie chce zajmować się kontami, ani kartami.

   „Chcąc zrekompensować niedogodności związane ze zmianą strategii przez bank, przygotowaliśmy dla Państwa specjalną ofertę, która polega na wypłaceniu Państwu kwoty 300 zł brutto, o ile spełnią Państwo określone wymagania”

   – czytamy w liście. Jakie to wymagania? Złożenie rezygnacji ze wszystkich posiadanych produktów poza kredytem hipotecznym (kont osobistych i walutowych oraz rachunków oszczędnościowych, kart debetowych oraz kredytowych, a także korzystania z bankowości elektronicznej) poprzez złożenie w banku załączonego do listu formularza oraz całkowitą spłatę zadłużenia w kartach kredytowych do 24 maja.

   O co tu chodzi? Czy to okazja czy pułapka? I dlaczego DNB tak się zachowuje? Czytaj w pełnej wersji tekstu

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   maciek.samcik
   Czas publikacji:
   czwartek, 14 lutego 2019 20:40

Archiwum

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny